Поліцейська служба Європейського Союзу (Європол) має інформацію про ймовірні випадки контрабанди вогнепальної зброї з України та торгівлю нею на чорному ринку.
Як повідомляє Der Spiegel, про це заявив прессекретар Європолу Ян Оп Ген Оорт Німецькому агентству друку.
"Є ризик того, що вони (озброєння — ред.) потраплять до рук організованої злочинності чи терористів", — сказав представник.
При цьому слідчі з країн-членів ЄС нібито також мають інформацію про ознаки торгівлі важкою бойовою зброєю, зазначає видання.
Початково про контрабанду зброї з України заявив повідомив німецький регіональний суспільний мовник SWR із посиланням на конфіденційний документ Європолу.
"Злочинні мережі діють у регіоні та здійснюють чи планують контрабанду значної кількості вогнепальної зброї та боєприпасів, у тому числі бойової", — процитував канал документ.
Раніше в МЗС заявили, що Росія цілеспрямовано поширює дезінформацію про нібито неправомірне використання Україною зброї від західних союзників, аби зірвати її постачання.
Що відомо
- 8 липня конгресвумен США Вікторія Спартц висловила занепокоєння щодо нагляду за поставками зброї Україні.
- 12 липня у видання Financial Times опублікувало статтю у якій процитувало слова заступниці держсекретаря США з контролю над озброєннями Бонні Деніз Дженкінс про те, що "можливість того, що американська зброя, відправлена в Україну, може потрапити в чужі руки, розглядається".
- 14 липня Конгресвумен Вікторія Спартц опублікувала чергову заяву, у якій закликала запровадити належний нагляд за виділеною військовою допомогою й створити спільну робочу групу щодо України.
- Офіційний представник НАТО повідомив Суспільному, що в альянсі впевнені у зобов'язаннях уряду України належним чином зберігати та вести облік зброї наданої союзниками. Того ж дня керівник Офісу президента Андрій Єрмак запропонував народним депутатам створити Тимчасову спеціальну комісію для контролю використання зброї наданої партнерами.
- 15 липня Єврокомісарка із внутрішніх справ ЄВ Йлва Йоганссон заявила, що в ЄС впевнені у належному використанні зброї Україною, а наступного дня у Пентагоні наголосили, що не бачили ознак контрабанди наданої Україні зброї.
- 19 липня Верховна рада ухвалила рішення створити Тимчасову спеціальну комісію з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час воєнного стану.
Читайте також
Як західні партнери перевіряють, де використовується передана Україні зброя
Вторгнення Росії в Україну, день 146. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу