Рада створила комісію для нагляду за постачанням зброї в Україну

Рада створила комісію для нагляду за постачанням зброї в Україну

Рада створила комісію для нагляду за постачанням зброї в Україну
. Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

Верховна рада ухвалила рішення створити Тимчасову спеціальну комісію з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час воєнного стану.

Про це повідомляється на сайті Ради.

"Верховною радою України прийнято постанову №7563 "Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час воєнного стану", — йдеться у повідомленні.

Очолюватиме ТСК народний депутат від фракції партії "Голос" Рустем Умєров, заступником голови обрали нардепа від "Слуги народу" Олександра Завітневича.

Серед завдань спецкомісії — підготовка та надання на розгляд до Ради законодавчих ініціатив щодо створення моделі парламентського контролю над отриманням і використанням міжнародної матеріально-технічної допомоги, в тому числі озброєння. Також ТСК займатиметься проведенням парламентських слухань щодо випадків порушення принципів законності, справедливості та прозорості використання такої допомоги.

Що відомо

  • 8 липня Конгресвумен США Вікторія Спартц звернулася з листом до президента Байдена про необхідність перевірити, чи є так звані "російські зв’язки" в очільника Офісу президента Андрія Єрмака. Членкиня Конгресу Вікторія Спартц висловила занепокоєння щодо нагляду за поставками зброї Україні.
  • 11 липня Спартц опублікувала на власній інтернет-сторінці чергову заяву із закликами до відставки Єрмака.
  • 12 липня у видання Financial Times опублікувало статтю у якій процитувало слова заступниці держсекретаря США з контролю над озброєннями Бонні Деніз Дженкінс про те, що "можливість того, що американська зброя, відправлена в Україну, може потрапити в чужі руки, розглядається".
  • 14 липня Конгресвумен Вікторія Спартц опублікувала чергову заяву, у якій закликала запровадити належний нагляд за виділеною військовою допомогою й створити спільну робочу групу щодо України.
  • Офіційний представник НАТО повідомив Суспільному, що в альянсі впевнені у зобов'язаннях уряду України належним чином зберігати та вести облік зброї наданої союзниками. Того ж дня керівник Офісу президента Андрій Єрмак запропонував народним депутатам створити Тимчасову спеціальну комісію для контролю використання зброї наданої партнерами.
  • 15 липня Єврокомісарка із внутрішніх справ ЄВ Йлва Йоганссон заявила, що в ЄС впевнені у належному використанні зброї Україною.
  • 16 липня у Пентагоні заявили, що не бачили ознак контрабанди наданої Україні зброї.
  • Посол України в США Оксана Маркарова в інтерв'ю Радіо Свобода заявила, що американці захоплюються тим, як Збройні сили України використовують ракетну систему HIMARS проти росіян.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 146. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок