Перейти до основного змісту
У Пентагоні заявили, що не бачили ознак контрабанди наданої Україні зброї

У Пентагоні заявили, що не бачили ознак контрабанди наданої Україні зброї

У Пентагоні заявили, що не бачили ознак контрабанди наданої Україні зброї
. Фото: aa.com.tr

У міністерстві оборони США заявили, що не сумніваються в належному використанні Україною наданої зброї. Представник Міноборони США на брифінгу 15 липня сказав, що американська сторона не відстежує зброю.

“Ми відчуваємо досить добре, що українці використовують зброю, яку ми їм надали, і не бачили жодних ознак того, що ця зброя пішла кудись, окрім як для боротьби з росіянами”, — сказав представник Пентагону, коментуючи журналістам чутки про нібито контрабанду зброї в Україні.

Раніше міністр оборони Олексій Резніков сказав в інтерв’ю Financial Times, що українська влада не має наміру займатися контрабандою зброї, яку надали західні союзники. Оскільки вона потрібна країні для виживання у війні з Росією.

Міністр виступив на захист репутації України після того, як офіційні посадовці з країн ЄС та НАТО заявили Financial Times, що вони хочуть, щоб український уряд краще відстежував постачання зброї — на Заході побоюються, що вона може контрабандним шляхом вивозиться з країни на чорний ринок Європи. Резніков сказав, що деякі європейські політики, які роблять хибні заяви про ризик контрабанди, можуть поширювати російську дезінформацію, оскільки вони "перебувають у залежності" від дешевого газу та грошей з Росії.

Що відомо

  • 8 липня Конгресвумен США Вікторія Спартц звернулася з листом до президента Байдена про необхідність перевірити, чи є так звані "російські зв’язки" в очільника Офісу президента Андрія Єрмака. Членкиня Конгресу Вікторія Спартц висловила занепокоєння щодо нагляду за поставками зброї Україні.
  • 11 липня Спартц опублікувала на власній інтернет-сторінці чергову заяву із закликами до відставки Єрмака.
  • 12 липня у видання Financial Times опублікувало статтю у якій процитувало слова заступниці держсекретаря США з контролю над озброєннями Бонні Деніз Дженкінс про те, що "можливість того, що американська зброя, відправлена в Україну, може потрапити в чужі руки, розглядається".
  • 14 липня Конгресвумен Вікторія Спартц опублікувала чергову заяву, у якій закликала запровадити належний нагляд за виділеною військовою допомогою й створити спільну робочу групу щодо України.
  • Офіційний представник НАТО повідомив Суспільному, що в альянсі впевнені у зобов'язаннях уряду України належним чином зберігати та вести облік зброї наданої союзниками. Того ж дня керівник Офісу президента Андрій Єрмак запропонував народним депутатам створити Тимчасову спеціальну комісію для контролю використання зброї наданої партнерами.
  • Єврокомісарка із внутрішніх справ ЄВ Йлва Йоганссон заявила, що в ЄС впевнені у належному використанні зброї Україною.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 143. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня

Вибір редакції

На початок