Майже чверть із них загинула. В "Л/ДНР" мобілізували 100 тисяч чоловіків — правозахисник

Майже чверть із них загинула. В "Л/ДНР" мобілізували 100 тисяч чоловіків — правозахисник

Майже чверть із них загинула. В "Л/ДНР" мобілізували 100 тисяч чоловіків — правозахисник
Російські військовослужбовці патрулюють зруйновану частину металургійного комбінату імені Ілліча в Маріуполі 18 травня 2022 року. Фото Ольги Мальцевої/AFP через Getty Images.

Російські окупанти незаконно мобілізували до свого війська понад 100 тисяч чоловіків з "Л/ДНР". Про це розповів на пресконференції засновник ГО "Східна правозахисна група" Павло Лисянський.

"За нашими даними, випадків примусової мобілізації щодо жителів ОРДЛО було понад сто тисяч. На кінець квітня з примусово мобілізованих загинули 23 тисячі. Така примусова мобілізація триває знову і знову, когось кожен день вони затримують людей", — розповів Лисянський.

Він додав, що на окупованих територіях у 2021 році "Л/ДНР" провели проведено вісім мобілізацій за системою "БАРС"Система "БАРС" - це проект міністра оборони РФ Шойгу. Цей проект реалізується під контролем Генерала армії РФ Валерія Гермасімова. Суть проєкту полягає у масовому комплектуванні мобілізаційно-людського резерву силових структур через залучення не задіяного людського ресурсу з-поміж робітників, підприємців, службовців та інших осіб призовного віку. .

Він додав, що генерального штабу РФ це збільшення кількісного складу ЗС РФ через додатковий ресурс резервістів. Саме з цими діями пов'язані військові збори резервістів у НВФ "ЛНР" та "ДНР", які відбуваються з 2021 року.

"У серпні 2021 року була ситуація, що шахтарів зганяли на примусові збори. Вони виглядали, так, що на тиждень зганяли на примусові військові збори. Їм платили дві тисячі рублів. Але родичі не знали, де їх рідні. 22 лютого людей вже відправляли на фронт", — розповів Лисянський.

Що відомо

  • За даними Генерального штабу ЗСУ, російські окупанти відбирають документи у примусово мобілізованих жителів ОРДЛО.

Читайте також

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок