ЄСПЛ відтермінував слухання справи за позовом України та Нідерландів до Росії

ЄСПЛ відтермінував слухання справи за позовом України та Нідерландів до Росії

ЄСПЛ відтермінував слухання справи за позовом України та Нідерландів до Росії
.

Європейський суд з прав людини відклав слухання справи "Україна та Нідерланди проти РФ" на два місяці. Слухання мало відбутися 24 листопада.

Про це йдеться у пресрелізі ЄСПЛ.

Перші слухання справи за позовами України та Нідерландів до Росії перенесно на 26 січня 2022 року.

У повідомленні суду зазначається, що у справі розглядається три міждержавні позови.

  1. "Україна проти Росії" щодо порушення Росією Європейської конвенції про права людини внаслідок конфлікту на сході України у 2014 році;
  2. "Україна проти Росії" щодо ймовірного викрадення трьох груп дітей на сході України в період із червня до серпня 2014 року та їхнє тимчасове переміщення до РФ;
  3. "Нідерланди проти Росії" про збитий 17 липня 2014 року авіалайнер Malaysia Airlines, рейс MH17, на Донбасі, внаслідок чого загинули 298 осіб, зокрема 196 громадян Нідерландів.

Раніше Нідерланди не подавали скаргу, оскільки з 2016 року суд вже розглядає справу проти Росії за заявами родичів загиблих в літаку. Однак з липня 2020 року, коли подано державну скаргу, Нідерланди надали суду всю наявну інформацію про збиття Боїнга, яку суд зможе використати під час розгляду справи за заявами родичів.

Читайте також: Родичі загиблих з МН17 у Гаазі: "Хочемо дізнатися про роль армії РФ"

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок