18-річний українець Роман Попов удруге поспіль здобув медаль юнацького чемпіонату Європи з сучасного п'ятиборства

. Modern Pentathlon Poland

Від захисту титулу українця відділили чотири бали.

У польському Кракові завершився юнацький чемпіонат Європи з сучасного п'ятиборства серед спортсменів до 17 і 19 років. Україна завоювала на цих змаганнях одну медаль. "Срібло" у віковій категорії U19 приніс 18-річний Роман Попов.

Український спортсмен брав участь у турнірі в статусі чинного чемпіона Європи серед молоді. Попов кваліфікувався до фінальної частини змагань із сьомим результатом у групі "А" за підсумком виступів у фехтуванні, плаванні та лейзер-рану (біг + стрільба з лазерного пістолета). У фіналі брали участь 36 спортсменів, які змагалися в тих самих дисциплінах.

У першому виді – фехтуванні – Попов заробив 230 очок (11-те місце), здобувши 21 перемогу й 14 поразок. У плаванні ж українець показав шостий результат із часом 2:01.56, що дало йому 307 очок. За підсумком двох видів Роман входив до топ-5 (537 очок).

Вирішальний забіг був для Попова найуспішнішим: українець подолав дистанцію з четвертим часом – 10:10.02 – та заробив ще 690 очок. Тож у підсумку цього вистачило для другого загального місця – 1227 очок. Від переможця, француза Етьєна Клержо, Романа відділили всього чотири бали.

Роман Попов
instagram.com/sportsclasses

Чемпіонат Європи-2022 з сучасного п'ятиборства. Чоловіки U19

1. Етьєн Клержо (Франція) 1231
  2. Роман Попов (Україна) 1227
  3. Маттео Бовендзі (Італія) 1218

Ще один українець Данило Сич став 28-им, а Степан Бутенко – 35-им. Україна посіла сьоме місце в командних змаганнях серед чоловіків, а в естафеті – 11-те.

Українка Ольга Литвиненко стала 19-ю серед жінок (U19). Разом із Поповим вони ввійшли до топ-5 у змішаній естафеті.