Ахметов більше не може вважатися олігархом — Мін'юст

Ахметов більше не може вважатися олігархом — Мін'юст

Ахметов більше не може вважатися олігархом — Мін'юст
Фото: owep.de

Бізнесмен Рінат Ахметов більше не потрапляє під два "критерії олігарха" після того, як він вийшов з медіабізнесу, а його бізнес-партнер Вадим НовинськийВадим Новинський був член уже забороненої партії "Опозиційний блок", ще раніше – членом "Партії регіонів". Він був народним депутатом кількох скликань склав депутатський мандат.

Як повідомив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі онлайн-дискусії "ОПОРА.Live", відмова Новинського Ріната Ахметов від депутатського мандата прибрала прямий звʼязок Ахметова з парламентом і очевидну ознаку його участі в політичному житті.

"Пан Новинський був прямим зв’язком для того, щоб визнати олігархом пана Ахметова. Тому що вони є партнерами по бізнесу, а пан Новинський як народний депутат є політичною фігурою. Тому відмова від мандату прибрала прямий зв’язок пана Ахметова з парламентом і прибрала найочевиднішу ознаку участі у політичному житті для пана Ахметова", – сказав Малюська.

Також після рішення SCM вийти з медійного бізнесу Ахметов більше не потрапляє під критерій закону про олігархів щодо володіння ЗМІ, наголосив міністр. Водночас Малюська припустив, що Ахметов, можливо, відмовився від своїх медіа не остаточно.

"Це моя суб’єктивна думка, не готовий говорити, що це так, але видається, що юридично це "нога в дверях" з тим, щоб не закрити собі повністю юридичні механізми повернення в бізнес", – сказав Малюська і додав, що бізнесмен не зміг продати свій медіабізнес в умовах війни й натомість лише передав державі ліцензії своїх ЗМІ.

Що відомо

  • 23 вересня 2021-го Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроєкт президента Зеленського № 5599 про статус олігархів. Розгляд супроводжувався суперечками в Раді і сутичками під парламентом, але "за" проголосували 279 народних депутатів.
  • У травні секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що наразі в Україні до переліку олігархів можна віднести 13 людей.

Читайте також

Фірташ, Злочевський, Ахметов: хто з українських підприємців зазнав найбільших втрат на Луганщині

В Україні запрацює реєстр олігархів: Зеленський підписав указ

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок