"Донбас-Арена", ЄМЗ: Ахметов подає позов проти Росії за захоплені активи на Донбасі

"Донбас-Арена", ЄМЗ: Ахметов подає позов проти Росії за захоплені активи на Донбасі

"Донбас-Арена", ЄМЗ: Ахметов подає позов проти Росії за захоплені активи на Донбасі
Бізнесмен Рінат Ахметов, фото: УНІАН

Бізнесмен Рінат Ахметов через суд вимагає від Росії компенсації всіх збитків, завданих йому внаслідок втручання у діяльність чи експропріації активів та інвестицій "ДНР" та "ЛНР" під керівництвом або контролем Росії в 2014-2017 роках. Про це повідомляє пресслужба СКМ.

"Я подаю позов на повне відшкодування країною-агресором усіх заподіяних нам з 2014 року збитків на незаконно окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Справедливість має бути відновлена, і агресор має понести як фінансове, і кримінальне покарання", — сказав Ахметов.

До таких активів входять десятки підприємств видобувного, металургійного, енергетичного секторів, нерухомість, в тому числі "Єнакіївський металургійний завод", "ДТЕК Ровенькиантрацит", "ДТЕК Свердловантрацит", навчально-тренувальна база "Кірша" та "Донбас Арена", в будівництво якої було інвестовано понад 400 млн доларів.

За словами Ахметова, гроші, які відшкодовуватиме Росія, будуть в майбутньому спрямовані на відновлення України.

Що відомо про позови Ахметова проти РФ

У травні 2022 року Ахметов заявив, що подасть до Росії позов із вимогою компенсації всіх збитків унаслідок повномасштабного вторгнення, зокрема знищення комбінату "Азовсталь" у Маріуполі, ММК імені Ілліча, Авдіївський коксохім, Луганська ТЕС і ще "десятки об'єктів промислової інфраструктури й зеленої енергетики".

27 червня стало відомо, що бізнесмен подав позов до ЄСПЛ проти РФ щодо компенсації за "Азовсталь" та інші його підприємства, які постраждали від вторгнення Росії.

У 2018 році Ахметов подавав позов щодо активів ДТЕК в анексованому Криму.

Читайте також

Ахметов більше не може вважатися олігархом — Мін'юст

Закон про олігархів і втрати через війну. Що означає заява Ахметова про вихід з медіа

Вибір редакції

На початок