Після заяви бізнесмена Ріната Ахметова про вихід з медіабізнесу Медіа Групи Україна почала звільняти працівників. Листи із відповідними повідомленням сьогодні надійшли до співробітників, які останній час були в простої.
Про це Суспільному повідомив директор медіагрупи Євген Бондаренко. "Так. Це мій щотижневий лист до всіх співробітників і там я кажу, що ми розпочинаємо звільнення певних категорій співробітників — тих, які були в простої. Це триватиме кілька тижнів, але це до кінця літа процес звільнення співробітників завершиться", — зазначив Бондаренко. За його словами, звільняти будуть тільки працівників, які перебували в простої — це понад 20% працівників медіагрупи. Звільненим обіцяють додатково виплатити щонайменше три оклади, каже директор медіагрупи.
Щодо інших 80 відсотків співробітників наразі рішення немає. "Аванс вони отримують, це я гарантую для всіх співробітників медіагрупи. І всі хто буде звільнений отримають як мінімум три оклади. Це теж позиція акціонера", — сказав Бондаренко Поки Нацрада та Мін’юст не анулює телевізійні та супутникові ліцензії Медіа Групи Україна, говорить Бондаренко, телеканали продовжать транслювати Марафон "Єдині новини". А інформаційна команда "України", включно із ведучими, редакторами, журналістами та знімальними групами на передовій продовжать працювати. "Зараз ми чекаємо на рішення щодо ліцензій. До цього часу ми працюємо в Марафоні. Працівники отримують заробітну плату і будуть працювати. Вони продовжать роботу в штатному режимі", — додав Бондаренко.
Читайте також: Закон про олігархів і втрати через війну. Що означає заява Ахметова про вихід з медіа
Що відомо
- 11 липня 2022 року Рінат Ахметов заявив, що Медіа Група Україна відмовляється на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій своїх каналів і від ліцензій своїх друкованих медіа в Україні. За його словами, рішення продиктовано законом про олігархів.
- В Офісі президента заяву Ахметова назвали "гідним прикладом того, що закон один для всіх". Водночас міністр культури Олександр Ткаченко визнав, що це рішення було неочікуваним.
- 12 липня інвестиційна SCM повідомила, що розпочала процес анулювання ліцензії МГУ, до якої, зокрема, входить телеканал "Україна 24", тематичні канали "Футбол 1/2/3" та мультимедійна платформа "Сьогодні". Також припиняється випуск друкованих ЗМІ медіахолдингу, втім механізм співпраці з Vogue.UA визначатиметься окремо.
- 14 липня Медіа група Україна Ріната Ахметова подала до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення заяву щодо анулювання ліцензії телеканалів. Нацрада розгляне заяву впродовж 15 днів.
- Медіахолдинг "Медіа Група Україна" складається з 10 ефірних і супутникових телевізійних каналів, інтернет-ресурсів та друкованих ЗМІ: телеканал "Україна 24", телеканал "Україна", молодіжний телеканал НЛО TV, телеканал Індиго TV, тематичні канали "Футбол 1/2/3", міжнародні канали Ukraine 1/Ukraine 2, NLO TV 1/NLO TV 2, "34 телеканал", телеканал "Донбас", телеканал "Сигма", "Новинна Група Україна", мультимедійна платформа СЬОГОДНІ, "Медіа партнерство Баінг", оператор супутникового мовлення Xtra TV, ОТТ-платформа OLL.TV та проєкт Vogue.UA.
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу