У зв’язку із вторгнення Росії в Україну близько 12-13 мільйонів людей були змушені стати біженцями чи внутрішньо переміщеними особами.
Про це в інтерв'ю інформаційному агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.
"Російське вторгнення в Україну спричинило найбільшу ситуацію переміщення, яку ми бачили, ймовірно, з часів Другої світової війни: біженці, внутрішньо переміщені особи в Україні. За нашими оцінками, війна виштовхала зі своїх домівок 12-13, можливо, 14 млн людей".
Посадовець зауважив, що бачив у Бучі, Макарові та Ірпені Київської області значні руйнування.
"Не дивно, що люди виїхали у великій кількості", — підкреслив Гранді.
Що відомо
- Із 24 лютого по 20 червня державний кордон України в обох напрямках перетнуло 8,7 мільйона осіб: 5,4 мільйона осіб на виїзд (з них 4,8 мільйона громадян України) та 2,8 мільйона українців — на в'їзд.
- Більшість людей виїхали до Польщі (понад три мільйони). Далі йде Румунія (майже 826 тисяч), Росія (понад 681 тисяча), Угорщина (530 тисяч), Молдова (понад 447 тисяч) і Словаччина (379 тисяч).
- Європейський парламент ухвалив рішення, згідно з яким українські біженці зможуть продовжувати користуватися українськими водійськими правами, не обмінюючи їх на права ЄС.
- Приплив українських біженців до Європейського Союзу може поступово зменшити нестачу робочої сили в єврозоні, оскільки деякі з тих, хто рятується від війни, швидше за все, поселяться в ЄС назавжди, заявили в Європейському центральному банку.
Читайте також
Платний проїзд та переселення. Що змінюється для українців за кордоном
До 15% українців не планують повертатися з-за кордону — опитування та думка експертки
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу