Міністерства спорту 35 країн закликають запровадити додаткові санкції проти Росії та Білорусі: які їхні вимоги

Міністерства спорту 35 країн закликають запровадити додаткові санкції проти Росії та Білорусі: які їхні вимоги

Міністерства спорту 35 країн закликають запровадити додаткові санкції проти Росії та Білорусі: які їхні вимоги
Sergei Guneyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Представники світових урядів вимагають позбавити Росію та Білорусь членства в міжнародних федераціях, впливу на прийняття рішень і можливості транслювати спортивні події.

Міністерства спорту 35 країн світу підписали нове звернення до міжнародних спортивних федерацій із вимогою усунути Росію та Білорусь від впливу на міжнародний спорт у зв'язку з повномасштабною війною, яку розв'язали ці дві країни проти України. Відповідну заяву було опубліковано на сайті Державного департаменту США.

Це друга спільна заява міністрів спорту за час повномасштабної війни. Попередня була оприлюднена 8 березня. У ній міністри закликали до того, аби Росію та Білорусь позбавили права на проведення будь-яких міжнародних змагань, а їхніх представників – участі в турнірах за кордоном. Також було рекомендовано обмежити спонсортсво та отримання фінансової підтримки з боку організацій, пов'язаних із Росією та Білоруссю.

Як пізніше повідомив міністр спорту й туризму Польщі Каміль Бортнічук, низка міністерств підготувала нове звернення, адже, за його словами, санкцій, які за цей час впровадили проти країн-агресорок, недостатньо. Спершу повідомлялося, що заяву підтримали 33 країни, проте в остаточному варіанті їхня кількість збільшилася до 35.

Читайте також: "Ще не настав час, щоб зняти заборону". МОК не планує змінювати політику щодо допуску Росії та Білорусі до спорту

Які нові вимоги висувають міністерства спорту

Представники міністерств наголосили, що попередня березнева заява залишається в силі. Підписанти зазначили, що усвідомлюють автономність спортивних організацій, проте вважають необхідним висловити позицію своїх урядів.

Міністри спорту та представники їхніх відповідників у 35 країнах світу висунули такі вимоги:

  • Членство національних спортивних органів влади Росії та Білорусі (тобто федерацій, союзів або комітетів, залежно від виду спорту) в міжнародних спортивних федераціях має бути призупинено.
  • Особи, тісно пов'язані з державами Росії та Білорусі, зокрема державні офіційні особи, мають бути позбавлені посад і впливу на міжнародні спортивні федерації. Це стосується таких керівних ланок як ради або організаційні комітети.
  • Національні та міжнародні спортивні організації мають розглянути необхідність відмовитися від трансляцій міжнародних змагань у Росії та Білорусі.
  • У тих випадках, якщо організатори змагань допускають до участі спортсменів і офіційних осіб із Росії та Білорусі, не повинно бути жодних ознак, які б вказували на те, що вони представляють ці країни. Зокрема, мають бути заборонені їхні державні прапори, емблеми та гімни. Відповідно, організатори мають забезпечити контроль за публічними заявами та демонстрацією символів від цих осіб.

Ці обмеження, на погляд підписантів, мають діяти, допоки "знову не стане можливою співпраця на основі правил дотримання міжнародного порядку".

"Неспрокована й невиправдана війна, яку за власним вибором розв'язала Росія проти України та яку підтримав уряд Білорусі, є огидним і кричущим порушенням їхніх міжнародних зобов'язань, – зазначено в заяві міністрів. – Повага до прав людини та мирні відносини між країнами формують фундамент міжнародного спорту".

Також міністри закликали продовжувати підтримувати Україну та сприяти відновленню українського спорту.

Читайте також: "Жорсткий удар по спорту". Зеленський назвав кількість загиблих спортсменів і тренерів через війну в Україні

Країни, що підписали звернення: Австралія, Австрія, Бельгія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Південна Корея, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Велика Британія, США.

Що відбувається із санкціями проти Росії та Білорусі у спорті

Категорії
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо