Дисциплінарна рада IIHF відхилила апеляцію Росії та Білорусі щодо усунення від змагань з хокею

Дисциплінарна рада IIHF відхилила апеляцію Росії та Білорусі щодо усунення від змагань з хокею

Дисциплінарна рада IIHF відхилила апеляцію Росії та Білорусі щодо усунення від змагань з хокею
AP Photo/Pavel Golovkin

Позбавлення представників Росії та Білорусі участі й проведення змагань із хокею було визнано "недискримінаційним" та необхідним заходом "безпеки". Бан залишається в силі.

Апеляцію Росії та Білорусі до Міжнародної федерації хокею (IIHF) щодо їхнього усунення від міжнародних змагань було відхилилено. Про це повідомляє пресслужба федерації на офіційному сайті IIHF.

Унаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну за підтримки Білорусі командам країн-агресорок було заборонено брати участь у змаганнях під егідою IIHF. Зокрема, російські та білоруські збірні не зможуть виступити на чоловічих і жіночих чемпіонатах світу 2023 року в будь-яких вікових групах і дивізіонах. Також Росія була позбавлена права на проведення чемпіонату світу-2023 серед чоловіків у топдивізіоні.

Федерації хокею Росії й Білорусі подали апеляцію на таке рішення ради IIHF, проте після її розгляду незалежна дисциплінарна рада міжнародної федерації постановила, що рішення залишається в силі.

Згідно вердикту дисциплінарної ради, усунення російських і білоруських команд від міжнародних турнірів з 28 лютого 2022 року "було не санкцією, а безпековою політикою". Згідно статуту IIHF, організація має право на впровадження такої політики.

Комісія зазначила, що рада IIHF мала достатньо інформації для застосування таких мір, а її рішення "було недискримінаційним і пропорційним".

Позбавлення Росії прав на проведення змагань також було визнано справедливим, адже воно пов'язане з "безпекою й свободою пересування гравців, фанів, глядачів і медіа".

Крім того, зберігається недопуск до змагань російських суддів, а також заборона на участь представників Росії, зокрема експертів, у роботі комітетів IIHF.

Читайте також: Клуби НХЛ не хочуть відпускати російських хокеїстів у РФ через затримання воротаря Фєдотова: що сталося

Що відбувається з санкціями проти Росії та Білорусі у спорті

Категорії
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо