Країни Балтії та Словенія підтримують конфіскацію активів РФ на користь України

Країни Балтії та Словенія підтримують конфіскацію активів РФ на користь України

ЗМІ
Країни Балтії та Словенія підтримують конфіскацію активів РФ на користь України
. Фото: Суспільне

Латвія, Литва, Естонія та Словенія спільно виступають за конфіскацію російських активів, заморожених Європейським Союзом у межах санкцій через війну в Україні.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на проєкт спільної заяви, яка має бути оприлюднена 24 травня на засіданні міністрів фінансів країн ЄС.

"Значна частина коштів на відновлення України, зокрема компенсації жертвам російської збройної агресії, повинна бути сплачена Росією", — йдеться в документі, автори якого закликають знайти "законні шляхи" передання конфіскованих активів РФ Україні.

"Зрештою, якщо Росія не припинить збройну агресію проти України, то між ЄС і Росією не повинно залишатися жодних економічних зв’язків — з тим щоб наші фінансові ресурси, товари й послуги не сприяли воєнній машині РФ", — наголошують країни Балтії та Словенія.

Раніше публічно конфіскацію російських активів на користь України підтримала зокрема Ірландія.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • У березні Мін’юст США оголосив про створення KleptoCapture — підрозділу з пошуку активів російських посадовців і олігархів, які намагаються її приховати від санкцій. 26 квітня генеральний прокурор США Меррік Гарленд підтримав ідею передання активів російських олігархів, конфіскованих через агресію РФ, безпосередньо Україні.
  • Наприкінці квітня Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт HR 6930, який передбачає конфіскацію заморожених активів російських підсанкційних юридичних та фізичних осіб. Виручені кошти пропонується спрямувати для надання додаткової військової та гуманітарної допомоги Україні.
  • Міністерка фінансів США Джанет Єллен стверджує, що у США не існує законних механізмів конфіскації заморожених активів російського Центробанку з тим, щоб їх потім можна було використати для відновлення економіки України.
  • Європейська комісія планує подати на розгляд держав-членів Європейського Союзу пропозицію, згідно з якою ухиляння від виконання санкцій ЄС буде кримінальним злочином, про це з посиланням на двох поінформованих співрозмовників повідомляло видання Politico.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 89. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок