Фермери Донеччини готуються збирати врожай

Фермери Донеччини готуються збирати врожай

Фермери Донеччини готуються збирати врожай
Associated Press

В тій частині Донецької області, де немає активних бойових дій, сільгоспвиробники перевіряють техніку та планують за тиждень-два збирати ранні зернові.

Фермер Олександр Журавський перевіряє якість пшениці на своєму полі. Засуха, каже, не найбільше лихо. Поряд із посівами на землі — залишки снаряда.

"Перше небезпека це бойові дії, воно може в будь-який момент попасти сюди і просто згоріти. І ми не можемо прибрати цю пшеницю. Коли механізатор працює на полі, він може не побачити цю міну, наїхати на міну і може підірватись на ній. Це теж небезпека. Ми всі ризикуємо", – розповідає Олександр Журавський фермер у відео Associated Press.

Попри ризик, наразі техніку готують до жнив. За тиждень-два планують розпочати.

"Немає у нас дизпалива, тому що ціна велика. І кажуть що ціни на зерно також не буде. Ціни поки немає, її не об'являють, ми її не знаємо. Але це не так і важно, тому що якщо дійдуть бойові дії, ми боїмося, що ми не скосимо. Тому, що кожного дня, кожної ночі обстріли ми чуємо, що обстріли наближаються все ближче і ближче", – говорить фермер Володимир Скоропад.

Через війну в Україні ООН прогнозує світову продовольчу кризу. Порти, через які Україна експортувала сільгосппродукцію, наразі заблоковані.

Читайте також

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

На початок