Збірна України здобула 36 медалей на чемпіонаті світу з параплавання: медальний залік

. Paralympic.org.ua

Одному зі спортсменів вдалося виграти одразу шість нагород.

Збірна України з параплавання закінчила виступи на чемпіонаті світу, який пройшов у португальській Мадейрі. Упродовж турніру українці здобули 36 медалей.

На чемпіонаті світу з параплавання Україна відправилася у складі 23 спортсменів. Серед них - паралімпійські чемпіони Токіо-2020: Андрій Трусов, Денис Остапченко, Михайло Сербін, Анна Стеценко, а також інші призери останніх Ігор.

Під час чемпіонату світу з параплавання медалі вдалося здобути 14 спортсменам. Найбільшу кількість виграв український параплавець Андрій Трусов - шість нагород (чотири "золота" та дві "бронзи").

Виступи на чемпіонаті світу Україна закінчила з 36 медалями: 13+10+13. Крім Трусова, більше двох золотих нагород на світовій першості у Мадейрі виграли Антон Коль та Олександр Вірченко.

Усі медалісти чемпіонату світу-2022 з параплавання

• "золото": Андрій Трусов (50 метрів, батерфляй; 50 метрів, вільний стиль; 100 метрів, спина; 100 метрів, вільний стиль - клас S7), Антон Коль (50 метрів, спина; 100 метрів, спина - клас S1), Олександр Вірченко (50 метрів, вільний стиль; 100 метрів, батерфляй - клас S13), Михайло Сербін (100 метрів, спина - клас S11), Кирило Гаращенко (100 метрів, батерфляй; 400 метрів, вільний стиль - клас S13), Анна Стеценко (400 метрів, вільний стиль - клас S12), Анна Гонтар (50 метрів, вільний стиль - клас S6)
  • "срібло": Михайло Сербін (200 метрів, комплексний стиль; 400 метрів, вільний стиль - клас SB11/S11), Кирило Гаращенко (200 метрів, комплексний стиль; 50 метрів, вільний стиль - клас SB13/S13), Анна Гонтар (100 метрів, спина; 100 метрів, вільний стиль - клас S6), Олексій Федина (100 метрів, брас - клас SB12), Денис Остапченко (200 метрів, вільний стиль - клас S3), Ілля Яременко (50 метрів, вільний стиль - клас S12), Катерина Денисенко (100 метрів, спина - клас S8)
  • "бронза": Андрій Трусов (200 метрів, комплексний стиль; 400 метрів, вільний стиль - клас SM7/S7), Денис Остапченко (50 метрів, спина; 50 метрів, вільний стиль - клас S3), Максим Веракса (50 метрів, вільний стиль; 100 метрів, вільний стиль - клас S12), Олександр Вірченко (100 метрів, спина - клас S13), Ілля Яременко (100 метрів, батерфляй - клас S12), Михайло Сербін (100 метрів, вільний стиль - клас S11), Дмитро Ванзенко (200 метрів, комплексний стиль - клас SM14), Яна Бережна (100 метрів, брас - клас SB11), Анна Стеценко (100 метрів, вільний стиль - клас S12), Катерина Денисенко (50 метрів, вільний стиль - клас S8)

У медальному заліку чемпіонату світу з параплавання Україна посіла п'яте місце, поступившись лише збірним Італії, США, Бразилії та Великій Британії.

Медальний залік ЧС-2022 з параплавання (топ-5)

1. Італія - 27 "золото" + 24 "срібло" +13 "бронза" = 64 медалі
  2. США - 24+9+7 = 40 медалей
  3. Бразилія - 19+10+24 = 53 медалі
  4. Велика Британія - 17+13+8 = 38 медалей
  5. Україна - 13+10+13 = 36 медалей

У порівнянні з попереднім чемпіонатом світу з параплавання, який відбувся у 2019 році, Україна втратила одну позицію у медальному заліку. А також здобула на 19 нагород менше - турнір у Лондоні українці закінчили з 55 медалями.

• На чемпіонаті світу з параплавання не виступили спортсмени з РФ та Білорусі. Відповідне рішення було ухвалене через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
  • Плавець Андрій Трусов увійшов у топ-8 мультимедалістів чемпіонату світу з параплавання, здобувши на турнірі шість нагород.
  • У чоловічому медальному заліку чемпіонату світу Україна посіла друге місце (11+7+10), поступившись лише Італії (19+8+6).