Президент запропонував Раді ратифікувати Стамбульську конвенцію

Президент запропонував Раді ратифікувати Стамбульську конвенцію

Президент запропонував Раді ратифікувати Стамбульську конвенцію
Фото: Facebook/ВРУ

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної ради проєкт закону №0157 про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, відомої як Стамбульська конвенція.

Відповідні дані оприлюднені на сайті українського парламенту.

Відповідно до пояснювальної записки, президент пропонує ратифікувати Конвенцію, щоб імплементувати в українське законодавство міжнародні стандарти у сфері запобігання та протидії насильству стосовно жінок, а також домашньому насильству.

У лютому Володимир Зеленський пообіцяв внести до Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції.

Стамбульська конвенція проти насильства покликана захищати жінок, а також інших жертв домашнього насильства – чоловіків, дітей, в тому числі тих, які стають свідками, та людей похилого віку. Вона гарантує постраждалим доступ до медичного забезпечення, психологічної та юридичної підтримки, вдосталь безпечних місць (притулків) та право на компенсації й справедливе розслідування.

Що відомо

  • У 2011 році Комітет міністрів Ради Європи ухвалив Стамбульську конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Туреччина стала першою країною, яка ратифікувала цей документ. Після неї Конвенцію підписали ще 33 країни.
  • Україна брала участь у підготовці Стамбульської конвенції проти насильства, проте Верховна Рада досі її не ратифікувала. Проти ратифікації виступають Всеукраїнська рада церков та деякі народні депутати, стверджуючи, що конвенція "нав'язує гендерну ідеологію".
  • Понад 50 українських громадських організацій об’єдналися в коаліцію "За Стамбульську конвенцію" із закликом до президента Зеленського та Верховної ради ратифікувати цей міжнародний документ.
  • Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що конвенцію мають ухвалити у 2022 році. За її словами, уряд провів консультації щодо конвенції із Радою Європи та отримав відповідні роз’яснення, які мають спростити ратифікацію документа в Україні.
  • 16 червня Всеукраїнська Рада Церков і Релігійних Організацій на своєму сайті опублікувала заяву, де закликає Верховну раду зняти з розгляду питання про ратифікацію Стамбульської конвенції — щоб запобігти "ескалації напруженості та розколу українського суспільства". Розгляд цього питання внесено до порядку денного засідання парламенту у понеділок, 20 червня.
  • Релігійні діячі наголосили, що Стамбульська конвенція запроваджує поняття "гендер" як ідеологічний концепт самоідентифікації людини.
  • Рада Церков закликала розвивати натомість українське  законодавство, щоб протидіяти домашньому насильству, насильству проти жінок за прикладом інших країн Європи, які відмовилися від ратифікації Стамбульської конвенції.

Читайте також

Право на життя без насилля. Що таке Стамбульська конвенція

"Захистити мене немає кому". Чому Україна не ратифікувала Стамбульську конвенцію проти насильства

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок