Ліфтові компанії в Миколаєві не підключають ліфти в багатоповерхівках

Ліфтові компанії в Миколаєві не підключають ліфти в багатоповерхівках

Ліфтові компанії в Миколаєві не підключають ліфти в багатоповерхівках
Фото: Катерина Лисюк

Деякі ліфтові компанії Миколаєва, попри дозвіл міської влади, досі не підключили ліфти в багатоповерхівках. Мешканці продовжують носити воду на верхні поверхи пішки. У департаменті житлово-комунального господарства говорять, що люди можуть взяти ситуацію під свій контроль та власними силами організувати підключення підйомників.

Ліфти у багатоповерхівках Миколаєва вимкнули з початком бомбардувань міста. На початку квітня міський голова Олександр Сєнкевич дав доручення ліфтовим компаніям поновити роботу підйомників.

Мешканцям будинку на вулиці Космонавтів нині не вносять суму за користування ліфтом у платіжки.

"Йде маленький відсоток проплати комунальних послуг, у нас не вистачає коштів для сплати за підключення ліфта. Тому що ліфтові компанії працюють, зараз такі умови важкі, вони хочуть мати оплату за свою роботу. Тому вони пропонують, щоб ми проплачували наперед роботу ліфта і вони його включать. Але через те, що багато мешканців виїхало, комунальні послуги не сплачуються своєчасно", — розповідає інженерка керуючої компанії Світлана.

Ліфтові компанії не підключають ліфти у багатоповерхівках
Непрацюючий ліфт в будинку на вул. Космонавтів. Фото: Катерина Лисюк

В управлінні житловим господарством Миколаєва мешканцям будинку порадили звернутись до будь-якої з шести ліфтових компаній у місті та укласти прямий договір.

"Управляюча компанія пропонувала людям, якщо вони хочуть зібратися і скористуватись можливістю Закону України про житлово-комунальні послуги, вписується комунальна послуга одна з. І перейти на пряме абонування, укласти прямі договори абонентські з ліфтовою компанією, яка їх обслуговує, або обрати якусь іншу", — говорить заступник начальника управління житлового господарства Володимир Ніколайчук.

Через вимкнений ліфт не може спуститись до підвалу під час повітряної тривоги мешканка будинку Лариса. Жінка пересувається за допомогою палиць, сходами йти не може.

"Буде тривога — я спуститись не можу, у нас у підвалі обладнано і килимки навіть, а я просто туди не дійду, не спущусь, а тим більше не підіймусь, ліфта немає", — каже Лариса.

Ліфтові компанії не підключають ліфти у багатоповерхівках
Мешканка будинку Світлана пішки підіймається на свій поверх. Фото: Катерина Лисюк

Шістдесятирічна Світлана нещодавно пережила інсульт та потрапила в дорожньо-транспортну пригоду. Попри фізичний стан, щодня підіймає 12 літрів питної води на дев'ятий поверх. Говорить, зверталась до ЖЕКу, втім, там допомагати відмовились.

"У мене переламана ключиця, нога. Дякувати Богові ходять. Дві баклажки по шість літрів, бутилі. Раз сходила баклажку принесла, а потім десь години в чотири – знов", — розповідає Світлана.

Загалом за словами Володимира Ніколайчука, у Миколаєві підключені та працюють 95 відсотків ліфтів у багатоповерхових житлових будинках.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок