В ОП відзвітували про виконання антиросійського санкційного плану групи Макфола-Єрмака

В ОП відзвітували про виконання антиросійського санкційного плану групи Макфола-Єрмака

В ОП відзвітували про виконання антиросійського санкційного плану групи Макфола-Єрмака
. Офіс президента

План групи Макфола-Єрмака щодо санкцій проти Росії виконаний на 45%. Про це заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Він нагадав, що Євросоюз схвалив шостий пакет антиросійських санкцій, який зокрема забороняє імпорт офшорної нафти з Росії.

"До кінця року споживання енергоресурсу агресора має скоротитися на 90%. "Сбєрбанк", ще два російських і білоруський банк були відключені від SWIFT", — написав Єрмак у своєму Telegram-каналі.

Голова ОПУ також нагадав, що ЄС та Велика Британія заборонили страхування суден, які перевозять нафту.

"Введені індивідуальні санкції, які торкнулися оточення Путіна, включно з Аліною Кабаєвою. Також союзниками були введені обмеження щодо яхт та літаків Путіна, заборонено багато високотехнологічних товарів та обладнання для виробництва", — зазначив він.

Голова ОПУ наголосив, що всі ці кроки пропонувались Планом групи Макфола-Єрмака і мають статус виконаних, що доводить прогрес до 45%.

"Не зупиняємось на досягнутому — попереду багато роботи", — написав він.

Що відомо

  • Міжнародна робоча група Єрмака-Макфола щодо санкцій проти Росії представила Дорожню карту індивідуальних обмежень. Завдання індивідуальних санкцій полягає в посиленні тиску на керівні еліти режиму, що сприятиме припиненню війни Росії проти України. Кількість потенційних кандидатів на санкції становить не менше 12 тисяч фізичних і 3 тисяч юридичних осіб. Негайний пріоритет надається 100 найбагатшим людям із російського списку Forbes.
  • 31 травня повідомлялось, що лідери країн ЄС на саміті Європейської ради у Брюсселі дійшли згоди до кінця 2022 року заблокувати більшу частину імпорту російської нафти у відповідь на вторгнення РФ до України, зробивши тимчасовий виняток для палива, яке постачається трубопроводами. Окрім того, представники ЄС домовились запровадити санкції проти 80 олігархів та трьох телеканалів РФ, а також відключити російський "Сбербанк" від платіжної системи SWIFT.
  • Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 31 травня привітав ухвалення Європейським Союзом шостого пакета санкцій проти Росії, який передбачає зокрема і введення часткового ембарго на російську нафту.
  • 3 червня Європейський Союз офіційно повідомив про шостий пакет санкцій проти РФ через вторгнення Росії в Україну.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що Україна подала Євросоюзу пропозиції щодо сьомого пакета санкцій проти Росії і наполягає на якнайшвидшому ухваленні нових обмежень. Пропозиції розроблені групою Макфола-Єрмака.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 107. Текстовий онлайн

"Те, що ми робимо — відповідаємо на запитання: "де, коли та що" — британський розслідувач про злочини РФ

Путін, Пєсков, Мішустін. Україна запровадила санкції проти російського керівництва

Саміт ЄС в Брюсселі: що говорили про Україну та як погоджували шостий пакет санкцій

Компромісне ембарго на російську нафту та персональні санкції: що увійшло до шостого пакета санкцій ЄС

Україна має потужний важіль впливу на Угорщину — радниця міністра енергетики

Євросоюз готує план на випадок зупинки постачання газу з РФ

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок