Україна має потужний важіль впливу на Угорщину — радниця міністра енергетики

Україна має потужний важіль впливу на Угорщину — радниця міністра енергетики

Україна має потужний важіль впливу на Угорщину — радниця міністра енергетики
Фото: УНІАН

На території України знаходиться гілка нафтопроводу "Дружба", через яку транспортується нафта зокрема і до Угорщини. Таким чином вона може стати важелем впливу на Угорщину, вважає надзвичайний і повноважний посол, радниця міністра енергетики України Олена Зеркаль.

Під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму вона заявила, що Угорщина скористалася війною Росії проти України, фактично вдаючись до шантажу Європейського Союзу.

"Їхній апетит по фондам Європейського Союзу зростає щодня. І вони вирішили, що в них настав такий зірковий час, коли вони можуть вимагати все, що завгодно, аби тільки не зруйнувати європейську єдність", — заявила Зеркаль.

Вона також додала, що Угорщині дозволили це зробити, оскільки Європейській комісії довелося вносити зміни до своєї політики і дозволити здійснювати інвестиції, використовувати європейські кошти навіть на побудову нового нафтопроводу та на переобладнання нафтопереробних заводів.

Водночас Зеркаль заявила, що в руках України є важіль впливу на Угорщину – це нафтопровід "Дружба". Вона підкреслила, що до країни йде окрема нитка нафтопроводу, з якою може "щось статися".

"І, на мій погляд, дуже би доречно було, якби з ним щось сталося (нафтопроводом). Але, знову-таки, це в руках уряду і президента – вирішувати політичні питання, чи дійсно ми хочемо говорити з Орбаном тією мовою, яку він розуміє і яку він нав’язує Європейському Союзу, чи ми ще не готові до цього", — наголосила вона.

Довідка. "Дружба" — найбільший у світі нафтопровід. Збудований для транспортування нафти з Росії в країни Центральної та Західної Європи. Маршрут нафтопроводу розгалужується на дві гілки: північну (через Білорусь, Польщу та Німеччину) і південну (через Україну, Чехію, Словаччину й Угорщину).

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Угорщина надає Україні гуманітарну допомогу у війні з Росією та прийняла українських біженців, але виступає проти посилення санкцій проти РФ, зокрема через залежність від російського газу й нафти. На цьому тлі Володимир Зеленський раніше публічно закликав Будапешт визначитися, на чиєму він боці.
  • Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час пресконференції з турецьким візаві Мевлютом Чавушоглу 19 квітня заявив, що країна не погодиться на запровадження ембарго на російські газ і нафту і не дозволить "втягнути себе у війну".
  • Лідер угорської партії "Фідес", яка на останніх виборах 3 квітня здобула конституційну більшість, Віктор Орбан 16 травня був уп’яте обраний на посаду прем’єр-міністра Угорщини. В інавгураційній промові він знову заявив, що Будапешт не повинен "втручатись" у війну в Україні.
  • Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто стверджує, що для того, аби країна могла обійтися без російської нафти й підтримати відповідне ембарго Європейського Союзу, їй потрібні 15-18 мільярдів євро.

Вторгнення Росії в Україну, день 92. Текстовий онлайн

"Не залишити каменю на камені": президентка Єврокомісії закликала світ продовжувати тиск на Росію

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок