Євросоюз готує план на випадок зупинки постачання газу з РФ

Євросоюз готує план на випадок зупинки постачання газу з РФ

Євросоюз готує план на випадок зупинки постачання газу з РФ
. Фото: Associated Press

Європа розробляє плани на випадок непередбачених обставин у разі повного припинення імпорту російського газу.

Про це повідомила комісар ЄС з енергетики від Естонії Кадрі Сімсон, інформує Financial Times.

"Сімсон заявила, що ЄС може замінити більшу частину поставок із Росії цього року, але йому доведеться докласти більших зусиль у разі, якщо відбудеться повне припинення поставок", — йдеться у повідомленні.

При цьому вона додала, що будь-яка країна ризикує бути відрізаною від газопостачання Москвою, нагадавши, що Росія вже припинила поставки газу у Польщу, Фінляндію та Болгарію через відмову сплачувати за нього у рублях на вимогу Кремля.

"Ми зіткнулися із ситуацією, коли будь-яка держава-член може стати наступною. Досі ми могли дбати про безпеку постачання до цих трьох держав-членів здебільшого завдяки солідарності сусідів. Цього року, якщо буде повний збій, ми готуємо плани на випадок непередбачених обставин", — підкреслила посадовиця.

Зокрема, плани, що розробляються Європейською комісією, включатимуть заходи із нормування постачання газу для потреб промисловість. Водночас обмеження не мають стосуватись звичайних домогосподарств, повідомили джерела видання.

За словами Сімсон, при цьому країни ЄС швидко нарощують свої потужності з переробки скрапленого природного газу, який доставляється танкерами.

ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна неодноразово закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування, однак на такий крок поки зважились лише окремі члени ЄС.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 31 березня президент Росії Володимир Путін підписав указ про новий порядок розрахунків за постачання природного газу з "недружніми країнами" — оплата за постачання газу до країн, які запровадили санкції проти РФ, переведуть у рублі.
  • Усі країни Європейського Союзу, за винятком Угорщини, публічно відхилили вимогу Росії платити за блакитне паливо в рублях. Неприйнятною таку практику назвала і "Велика сімка", оскільки вона суперечить контрактам на постачання газу.
  • Газові компанії Польщі та Болгарії — PGNiG та "Булгаргаз" — 26 квітня отримали від російського "Газпрому" повідомлення про припинення постачання газу. 27 квітня це офіційно підтвердили в Росії. Причиною стала відмова платити за блакитне паливо в рублях на вимогу Москви.
  • Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Польща і Болгарія, які з 27 квітня не отримують газ із Росії через відмову платити за нього в рублях, будуть забезпечені газом за рахунок сусідніх держав.
  • Провідна данська енергетична компанія Orsted відмовилася вести розрахунки з "Газпромом" в рублях і припинила закуповувати російське вугілля.
  • Росія 11 травня запровадила санкції проти польської компанії EuRoPol GAZ, яка є власником польської ділянки газогону "Ямал-Європа". Це означає, що транзит газу з Росії через неї відтепер заборонений.
  • 17 травня фінська державна енергетична компанія Gasum відмовилася від оплати російського газу в рублях і судитиметься з "Газпромом" через таку вимогу.
  • 21 травня Російська Федерація заявила про намір припинити постачання природного газу до Фінляндії на тлі відмови фінської сторони переходити на нову схему сплати. Постачання російського газу в Фінляндію припинилося 21 травня о 7.00.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 93. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок