Ексканцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що перебуваючи на посаді, намагалася запобігти ескалації конфлікту в Україні, і не звинувачує себе в тому, що зробила недостатньо.
Про це пише Reuters.
"Це велика печаль, що це не спрацювало, але я не звинувачую себе в тому, що я не намагалася", — сказала Меркель.
Колишня канцлерка зазначила, що Мінські угоди "заспокоїли ситуацію" та дали Україні час стати такою, якою вона є сьогодні.
Меркель додала, що "немає виправдання жорстокому ігноруванню Росією міжнародного права в Україні", але вона була проти вступу України до НАТО, адже хотіла запобігти ескалації з Росією, а Україна "не була готова".
Що відомо
- Після відходу з німецької політики наприкінці 2021 року Ангела Меркель майже не коментувала події в Україні. У квітні вона заявила, що вважає правильним рішення не надавати Україні план дій щодо членства в НАТО у 2008 році. Так Меркель відповіла на критику Володимира Зеленського і його запрошення відвідати Бучу.
- Раніше президент Зеленський заявив, що відмова у 2008 році дати шанс Україні на вступ до НАТО була "помилковою". Він додав, що результати тієї відмови людство пожинає зараз.
- Посол України в Німеччині Андрій Мельник вважає, що колишня канцлерка могла б стати посередником у переговорах Києва і Москви щодо завершення війни.
- Ангела Меркель очолювала німецький уряд 16 років. 8 грудня 2021 року її замінив на цій посаді Олаф Шольц, лідер Соціал-демократичної партії Німеччини.
- У квітні ЗМІ повідомляли, що Федеральному канцлеру Німеччини Олафу Шольцу може загрожувати відставка через його нерішучу позицію у російсько-українському конфлікті та відмову надати Україні важке озброєння.
- Пізніше Шольц змінив свою думку щодо допомоги Україні, а 30 травня Німеччина погодилася змінити свою конституцію, щоб дозволити створити кредитний спеціальний оборонний фонд у розмірі 100 мільярдів євро, запропонований після вторгнення Росії в Україну.
Читайте також
"Нарешті можемо подякувати Шольцу": посол прокоментував рішення ФРН поставити зброю Україні
У Греції назвали "знущанням" німецьку схему передачі БМП Україні
"Україна вистояла": політолог про 100 днів повномасштабної війни з Росією
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу