"Нарешті можемо подякувати Шольцу": посол прокоментував рішення ФРН поставити зброю Україні

"Нарешті можемо подякувати Шольцу": посол прокоментував рішення ФРН поставити зброю Україні

"Нарешті можемо подякувати Шольцу": посол прокоментував рішення ФРН поставити зброю Україні
Заступник міністра закордонних справ Андрій Мельник, фото: germany.old.mfa.gov.ua

Посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що Україна нарешті може висловити щиру подяку канцлеру ФРН Олафу Шольцу за рішення надати зброю після тривалих зволікань німецької сторони.

Про це повідомляє Kölner Stadt-Anzeiger.

"Нарешті ми можемо від щирого серця сказати канцлеру Шольцу: "Спасибі!". Наразі справді можна говорити про переломний момент для України. Ми сподіваємось на сучасніші системи озброєння з Німеччини", — зазначив посол у коментарі газетам "Stuttgarter Zeitung" і "Stuttgarter Nachrichten".

Він нагадав, що Україна протягом місяців намагалася узгодити з Німеччиною поставки зенітно-ракетного комплексу IRIS-T SLM.

"Ми щасливі, що справи, нарешті, зрушили з мертвої точки, і що крига скресла. Зокрема, над системою IRIS ми працювали за лаштунками майже три місяці", — сказав Мельник.

1 червня федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що за погодженням з Нідерландами Німеччина надасть Україні найсучаснішу систему протиповітряної оборони (ППО), яку має ФРН — "IRIS-T".

Шольц також повідомив, що Україна отримає від Німеччини сучасну станцію радіолокації для визначення координат артилерії противника. За його словами, найближчими тижнями Німеччина спільно з Нідерландами доставить в Україну 12 самохідних гаубиць, а українські солдати вже за кілька днів закінчать навчання по роботі з ними.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 30 травня Німеччина погодилася змінити свою конституцію, щоб дозволити створити кредитний спеціальний оборонний фонд у розмірі 100 мільярдів євро, запропонований після вторгнення Росії в Україну.
  • Німеччина долучиться до післявоєнного відновлення України, а також надаватиме екстрену підтримку для подолання гострих наслідків війни. Про це під час візиту до України заявила міністр розвитку та економічної співпраці ФРН Свенья Шульце.
  • Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок попередила, що на те, щоб передати Україні німецькі системи протиповітряної оборони IRIS-T SLM, поставки яких раніше анонсував канцлер ФРН Олаф Шольц, можуть знадобитись місяці.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 99

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок