Парламент Німеччини 8 грудня призначив новим канцлером Німеччини лідера Соціал-демократичної партії Німеччини Олафа Шольца. Він замінив на цій посаді Ангелу Меркель, яка очолювала німецький уряд 16 років.
За призначення Шольца проголосували 395 депутатів Бундестагу за мінімум необхідних 369.
Після голосування в німецькому парламенті Шольц, згідно з протоколом, зустрінеться з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром, після чого (орієнтовно о 13:00 за Києвом - ред.) складе присягу. О 14:30 мають оголосити склад нового німецького уряду, який складає присягу та офіційно набуває повноважень.
Читайте також: Мер, міністр, соціал-демократ. Що відомо про майбутнього канцлера ФРН Олафа Шольца
На голосуванні за кандидатуру Шольца була присутня і його попередниця Ангела Меркель. Депутати провели канцлерку, аплодуючи стоячи.
Читайте також: Стабільність, мігранти й провали на міжнародній арені. Якою була Німеччина за Меркель
Новий уряд Німеччини буде утворений коаліцією з трьох партій — соціал-демократами, "Зеленими" і Вільною демократичною партією. У коаліційній так званій “світлофорний” угоді (згідно з партійними кольорами цих політичних сил) налічується 177 сторінок.
Серед пріоритетів майбутнього уряду Шольца — боротьба з COVID-19, протидія змінам клімату, модернізація найбільшої економіки Європи й запровадження більш ліберальної соціальної політики.
Чого чекати від Шольца Україні
Погляд новопризначеного канцлера Німеччини подібний до його попередниці на посаді – Меркель, розповів Суспільному журналіст Frankfurter Allgemeine Конрад Шуллер. Він вважає позитивним те, що Шольц усвідомлює небезпеку агресії з боку Росії, але негативним – його підтримку російського проєкту Північний потік-2.
"Я думаю, його (Шольца – ред.) погляд на Росію подібний до погляду Меркель, але він не настільки у центрі його порядку денного. У нього немає таких міцних особистих зв’язків і знань про Росію. Він не розмовляє російською. У молодості він не подорожував їздив автостопом на Кавказ, як вона. Отже, ще треба почекати", – каже Шуллер.
Читайте також: Bloomberg: США схилятимуть Німеччину до зупинки "Північного потоку-2" у разі вторгнення РФ в Україну
Журналіст також зауважує, що Шольц не належить до пацифістського крила Соціал-демократичної партії, яке підтримує російські наративи про загрозу Москві з боку НАТО і вважає, що "конфлікт можна вирішити, просто виводячи війська і заспокоюючи Росію".
"Не буде людини такого міжнародного статусу, як Ангела Меркель, яка мала постійні контакти з Володимиром Путіним і яка протягом багатьох років давала йому можливість зрозуміти, що рішення ухвалює вона. Тож я думаю, що Німеччина буде слабшою в найближчі місяці лише через відсутність цього визнаного укладача угод – Ангели Меркель", – підсумовує журналіст.
Що відомо
- Соціал-демократична партія перемогла на виборах до Бундестагу Німеччини у вересні 2021 року. Її лідер і майбутній канцлер Олаф Шольц у минулому був міністром фінансів Німеччини, а до цього, з 2011 до 2018 року, – мером Гамбурга. Саме Шольц замінив Ангелу Меркель, яка була канцлеркою Німеччини майже 16 років.
- Майбутній віцеканцлер і міністр економіки нового уряду Німеччини Роберт Габек від партії "Зелені" заявив, що рішення про запуск "Північного потоку-2" все ще може бути предметом політичного обговорення.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!