У Львівському навчально-реабілітаційному центрі "Джерело" надають допомогу дітям-переселенцям. Зараз там перебуває на реабілітації 10 вихованців. Також у центрі працюють люди, які знайшли у Львові прихисток від війни. Про це Суспільному повідомила керівниця центру Зореслава Люльчак.
Олена Степура разом з родиною виїхала із тимчасово окупованого Херсону минулого місяця. У сім'ї — п'ятеро дітей. Найстарший син залишився вдома, решта — у Львові.
"Ти думаєш тільки про те, що треба врятувати дітей. І, напевно, страх залишатися він був більший, аніж страх виїжджати. Ми дуже боялися. Після подій в Бучі, після подій у всій нашій Україні ми дуже боялися залишатися з дітьми, тим паче там не було ліків, не було памперсів, не було нічого. А діти залежні від ліків, тому що в них епілепсія", — каже Олена Степура.

Двоє дітей Олени — 8-річні Сергій та Михайло потребують реабілітації. За допомогою жінка звернулася у Львівський навчально-реабілітаційний центр.
"Ми дуже давно знаємо про цей центр. І колись, в мирний час, ми мріяли сюди потрапити, але не було такої можливості, ну як у всіх – життя б’є ключем. То часу в нас не було, то ще шось", — каже вимушена переселенка.
Донька Олени – Олександра знайшла у "Джерелі" роботу. Вона працює асистентом вихователя.
"В людей, які тут працюють, є ще своя організація. Вони нас поселили в будинку і кажуть: "Спробуйте в "Джерело" піти. Може, вам сподобається". І так ми прийшли", — каже Олександра Степура.

Зараз у львівському "Джерелі" для догляду вдень та для реабілітації приймають дітей-переселенців з інвалідністю, а також дітей із групи ризику. Там вже перебуває близько десяти вихованців, що переїхали до Львова тікаючи від війни, а також вісім працівників.
"Вони приїжджають, отримують статус внутрішньо переміщеної особи у місті Львові, і вони можуть подати документи на комплексну реабілітацію. Чи до нас безпосередньо звернутися, чи в районний відділ соціального захисту. А якщо це раннє втручання – то вони безпосередньо до нас звертаються, бо це сім’ї з маленькими дітьми від нуля до чотирьох років", — каже керівниця центру Зореслава Люльчак.

Загалом у навчально-реабілітаційному центрі готові прийняти близько 80 дітей.
Читайте також: "Один донор рятує три життя": львів'ян закликають здавати кров для онкохворих