Працює з психологом вісім місяців: Анна Котова із Сєвєродонецька розповіла про лікування й реабілітацію

Працює з психологом вісім місяців: Анна Котова із Сєвєродонецька розповіла про лікування й реабілітацію

Двадцятирічна Анна Котова з Сєвєродонецька отримала поранення 14 січня 2023 року у свій день народження, коли російська ракета прилетіла в її будинок. З численними травмами дівчину спершу евакуювали до Львова, а згодом відправили на лікування до Австрії. Зараз вона працює з психологом, а пластичні хірурги відновлюють її обличчя.

Суспільне поспілкувалося з Анною про її лікування та відновлення.

"Це був мій день народження. Тому такий день для мене мав бути такий святковий. На початку все було добре. Це були подарунки, привітання близьких. І я навіть не могла уявити, що через пару годин може трапитися таке. Мені подзвонила троюрідна сестра, я вийшла на кухню, там було гарне освітлення з вікна. Я просто пам’ятаю, що ми розмовляли по відеозв’язку. Я просто так дивлюся на себе у віконечко і такі думки просто, що зараз я виглядаю гарно, мені подобається. В цей момент десь після цієї думки прилетіла ракета", — каже Анна.

За її словами, оговтатися вдалося вже після вибуху. Вийти з будинку їй допоміг хлопець:

"Ми жили в третьому під’їзді, а у другій був приліт. І ми почали виходити з під’їзду з хлопцем, він мені допомагав. Він дав мені рушник, щоб я тримала обличчя. І я в якийсь момент просто чіпаю рукою своє обличчя і розумію, що там нічого немає".

20-річна Анна Котова. Обличчя та тіло дівчини посікли уламки, внаслідок ракетного удару російської армії по Дніпру 14 січня 2023 року
20-річна Анна Котова. Обличчя та тіло дівчини посікли уламки, внаслідок ракетного удару російської армії по Дніпру 14 січня 2023 року. Пресслужба Першого медичного об’єднання Львова

Анну прооперували в Дніпрі й доправили евакуаційним потягом до Львова, згодом дівчина поїхала на лікування до Австрії. Внаслідок удару вона отримала черепно-мозкову травму, а один з осколків скла застряг біля сонної артерії.

"В мене дуже багато шрамів по тілу, повністю по всьому. Тому що я якраз стояла обличчям і все скло з вікна полетіло в мене. Це видалення одного ока, а під другим оком в мене тріснула пластина, тому мені там поставили титанову маленьку пластинку, щоб тримала", — розповідає Анна.

Дівчину лікують медики з Києва та Львова, зокрема пластичні хірурги Центру естетичної медицини. Наразі Анна живе в Чехії й періодично приїжджає до України на процедури.

"Зараз я працюю з психологом вже вісім місяців. І на початку це було дуже важко – дивитися взагалі на себе в дзеркало. Мені хлопець зробив пропозицію у лікарні у Львові, коли я лежала два тижні. І ми розписалися вже. Наша мрія – це зіграти весілля. Але ми хочемо дуже з батьками".

За словами дівчини, весілля хочуть зіграти в Україні.

На початок