Колишній депутат Держдуми, публіцист Олександр Невзоров отримав громадянство України.
"Про українське громадянство. Без зайвих слів. Кожен сам робить власний вибір. Важливо розуміти, що третього варіанта немає. Я встаю на бік жертви. І я страшенно вдячний тим змученим, зневіреним, закривавленим людям України, що дозволили мені зайняти серед них місце", — написав журналіст.
Він вкотре наголосив, що "злочинець — Росія, жертва — Україна".
"Якби кожен із 140 мільйонів росіян затулив би собою поставлену до стінки Україну, то не було б ні Бучі, ні Маріуполя, не було б сотні тисяч трупів і тих мільйонів смертей, у які ще обійдеться витівка диктатора", — додав він.
Наразі офіційного указу про громадянство на сайті президента ще немає. Суспільне звернулося за коментарем до Офісу президента.
Що відомо про Олександра Невзорова
Олександр Невзоров — 63-річний російський блогер та журналіст, який від початку нападу Росії на країну виступив проти війни та підтримував Збройні Сили.
У 1993—2007 роках він був депутатом російської держдуми. Працював на телеканалі ГРТ, який у 1990-ті роки був під контролем олігарха Бориса Березовського. У 2012 році на виборах президента Росії Невзоров був довіреною особою Путіна
У 2015 році після анексії Криму та бойових дій на Донбасі Невзоров заявляв:, що "у нього немає національності". В останні роки здебільшого був відомий як блогер та запрошений спікер російських опозиційних ЗМІ. Також він веде свій YouTube канал, де різко критикує російську владу та армію, а більшість своїх випусків закінчує словами "Слава Україні".
Ще у квітні Міністерство юстиції Росії включило до реєстру ЗМІ — "іноземних агентів" Олександра Невзорова. Влада РФ порушила справу проти російського журналіста за статтею про поширення "фейків" проти російських військових. Покарання передбачає штраф у вигляді 700 тис. рублів або позбавлення волі терміном від 3 до 15 років.
Приводом стало те, що у своїх соцмережах Невзоров опублікував інформацію про обстріл Росією пологового будинку в Маріуполі.
МВС Росії згодом оголосило публіциста у розшук під час його перебування в Ізраїлі.
Крім цього, журналіст зазначав, що в лавах полку "Азов" служать "чудові люди, які не мають стосунку до нацизму".
Що відомо
- У серпні 2019 року Зеленський підписав указ, яким збільшив перелік документів, що можуть бути підставою для набуття громадянства України, розширивши перелік осіб, які можуть отримати українське громадянство, на іноземців та осіб без громадянства, які захищали Україну, і на громадян РФ, які зазнали політичних переслідувань.
- Тоді ж Зеленський доручив Кабінету міністрів розробити і внести до Верховної Ради законопроєкт щодо спрощення порядку набуття українського громадянства росіянами, які зазнали політичного переслідування на батьківщині, й особами, які воювали за українську державу, а також проєкт закону про порядок надання притулку.
Читайте також
“Нас робить людьми мистецтво, за нього ми й воюємо” — історії українських експолонених
"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу