Перейти до основного змісту
Для освоєння РСЗВ HIMARS українським військовим знадобиться три тижні

Для освоєння РСЗВ HIMARS українським військовим знадобиться три тижні

ЗМІ
Для освоєння РСЗВ HIMARS українським військовим знадобиться три тижні
. РСЗВ HIMARS M142 / Фото: defense.gov

Збройним силам України знадобиться близько трьох тижнів для освоєння ракетних систем HIMARS, які США передадуть Україні. Передача Україні чотирьох M142 (HIMARS), відбудеться найближчим часом.

Про це повідомив заступник державного секретаря США із питань оборонної політики Колін Каль, пише The Washington Post.

За його словами, зброя, розгорнута американськими військовими для знищення бойовиків під час воєн в Іраку, Афганістані та Сирії, дозволить українським силам швидко та точно запускати кілька ракет по російській артилерії та військах.

"Ми не бачимо, як українська оборона згинається. Вони тримаються, але це важка боротьба. Ми віримо, що ці додаткові можливості з’являться найближчим часом", — сказав Каль.

Що відомо

  • 1 червня президент США Джо Байден повідомив, що США нададуть Україні новий пакет військової допомоги, який включатиме ракетні системи залпового вогню великої дальності HIMARS із боєприпасами. Загальна сума допомоги сягне 700 мільйонів доларів. Окрім HIMARS, пакет включатиме: п'ять протиартилерійських радарів; дві радіолокаційні станції повітряного спостереження; 1000 "джавелінів" та 50 командно-пускових установок; 6000 одиниць протитанкової зброї; 15 000 155-мм артилерійських снарядів; чотири гелікоптери Мі-17; 15 тактичних машин; запчастини та обладнання.
  • 30 травня президент Сполучених Штатів Джозеф Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії.
  • В цей же день американські ЗМІ повідомили, що США можуть надати Україні РСЗВ, але не великої дальності. Це означає, що Україні ймовірно не нададуть так звані тактичні ракетні системи, що здатні уражати цілі на відстані до 300 кілометрів.
  • Посол США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що адміністрація президента Джо Байдена "від самого початку" чітко наголошувала, що постачатиме Україні тільки оборонну зброю для протистояння російській агресії.
  • 26 квітня на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині відбулася зустріч міністрів оборони 40 країн, метою якої було узгодження військової допомоги для України у протистоянні з Росією. За її результатами було домовлено утворити постійну Контактну групу на підтримку України, яка збиратиметься кожного місяця.
  • Як заявила після зустрічі тодішня речниця Білого дому Джен Псакі, понад 30 країн зголосилися виділити більш як п’ять мільярдів доларів для надання військової допомоги Україні в її протистоянні з Росією.

Читайте також

Яку зброю та на яку суму Україна отримала від США з початку війни

РСЗВ: як нова американська зброя, що прямує в Україну, може допомогти виграти війну

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня

Вибір редакції

На початок