Російський павільйон на Венеційській бієнале пропонують передати Україні

Російський павільйон на Венеційській бієнале пропонують передати Україні

Російський павільйон на Венеційській бієнале пропонують передати Україні
Фото: Аліна Михайлова/Facebook

Російський павільйон у Венеції можуть передати Україні. З такою ініціативою звернулась до Мінкульту депутатка Київради Аліна Михайлова.

"Я надіслала депутатське звернення до Міністерства культури та інформаційної політики України, щоб те розпочало процес переведення павільйону у власність України. Зі свого боку готова повністю долучитись до перемовин і організації. Ну, коли зробимо всю російську армію хорошою, звичайно", — зазначила вона.

Депутатка просить розпочати процес переведення павільйону у власність України, оскільки на це є історичні підстави: обʼєкт збудований на кошти українського філантропа Богдана Ханенка у 1914 році.

Ініціатива створення павільйону належить імператору Миколі II, однак через нестачу коштів у імперській казні зведення російського павільйону повністю профінансував українець Богдан Ханенко — він пожертвував 31 тисячу рублів. Окрім того, через значне розкрадання коштів йому довелось доплачувати ще гонорари підрядникам і церковне освячення павільйону.

Російський павільйон на Венеційській бієнале пропонують передати Україні
Російський павільйон на Венеційській бієнале пропонують передати Україні. Фото: strelkamag/Instagram

За словами Михайлової, жодна культурна російська установа, яка курувала павільйон ані за імперії, ані за радянських часів, ані за федерації не спромоглась забезпечити гідне фінансування павільйону. Навіть туалет для відвідувачів і працівників побудували лише у 2021 році. А у 2022 році приміщення взагалі було зачиненим – російські митці Кирил Савченко та Олександра Сухарєва, які працювали над виставкою, відмовились від участі.

Крім того, ще 2 березня, у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії, організатори оголосили, що цьогоріч всебічно буде підтримувати митців України, а також, додали, що "не погодяться на присутність на будь-яких заходах офіційних делегацій, установ чи осіб, пов'язаних у будь-якій якості з урядом Росії".

А напередодні відкриття бієнале актор Олексій Юдніков влаштував перформанс біля закритого російського павільйону. Юдніков зʼявився перед людьми перевдягненим у Фантомаса, злочинця з французьких комедій, що якийсь період був надзвичайно популярним за часів СРСР. Під час перформансу він декламував фрагменти з сатиричної повісті Миколи Гоголя "Ніс".

Російський павільйон на Венеційській бієнале пропонують передати Україні
Актор Олексій Юдніков влаштував перформанс біля закритого російського павільйону. Фото: Artists at Risk

Україна ж попри повномасштабне вторгнення Росії брала участь у Венеційській бієнале.

"У такі часи присутність України на виставці важлива, як ніколи раніше. Коли Росія заперечує саме право на існування нашої культури, ми мусимо продемонструвати світові наші досягнення", — заявили куратори павільйону Марія Ланько, Лізавета Герман і Борис Філоненко.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок