Натхненна сюрреалізмом Венеційська бієнале проходить без росіян

Натхненна сюрреалізмом Венеційська бієнале проходить без росіян

Натхненна сюрреалізмом Венеційська бієнале проходить без росіян
Фото: radiosvoboda.org

В Італії 23 квітня почалась Венеційська бієнале, що несподівано стала місцем політичних протестів. У дні попереднього перегляду російський художник Вадим Захаров, що нині мешкає у Берліні, влаштував одиночний пікет перед закритим павільйоном Росії, про що повідомляє у великому матеріалі про бієнале The New York Times.

Вадим Захаров, учасник радикального московського концептуалістичного артруху кінця 1970-х років, розгорнув перед закритим національним павільйоном плакат з написом: "Я протестую проти російської пропаганди та російського вторгнення, які призвели до війни в Україні. Вбивства жінок, дітей, людей похилого віку України — це ганьба Росії". Охорона конфіскувала плакат, однак дозволила митцю поспілкуватись із журналістами.

Натхненна сюрреалізмом Венеційська бієнале проходить без росіян
Вадим Захаров протестує під національним павільйоном Росії на Венеційській бієнале. Фото: Gus Powell / The New York Times

"Світ стає все більш божевільним, — сказав Захаров. — Ми робимо те, що можемо".

59-а Венеційська бієнале вперше з 1942 року проводиться у час, коли в Європі триває війна. Ще 2 березня, у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії, організатори оголосили, що цьогоріч всебічно буде підтримувати митців України, а також, додали, що "не погодяться на присутність на будь-яких заходах офіційних делегацій, установ чи осіб, пов'язаних у будь-якій якості з урядом Росії".

Натхненна сюрреалізмом Венеційська бієнале проходить без росіян
Організатори Бієнале підтримали Україну, водночас заборонивши участь Росії. Фото: Gus Powell / The New York Times

Основна виставка Бієнале була натхненна сюрреалізмом XX-го ст., і це, безумовно, відчувалось: поки серед експонатів прогулювалася публіка, над Україною забивали ракети. Крім того, куратори, колекціонери, дилери та художники влаштовували чимало заходів на підтримку України.

"Міжнародне сучасне мистецтво розглядалося в Росії як символ сучасності, повернення на Захід. Тепер це символ політичної диверсії", – сказав Костянтин Акінша, українсько-американський куратор в інтерв’ю для NYT.

Україна взяла участь в Бієнале всупереч війні. Країну на виставці представляє кінетична скульптура художника Павла Макова "Фонтан виснаження. Висока вода", яка стала центральною частиною українського павільйону.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок