Перейти до основного змісту
В України не було іншого способу врятувати військових із "Азовсталі" — Міноборони

В України не було іншого способу врятувати військових із "Азовсталі" — Міноборони

В України не було іншого способу врятувати військових із "Азовсталі" — Міноборони
. Facebook.com

Україна була змушена піти на обмін поранених українських військових з "Азовсталі" в Маріуполі на російських військовополонених, оскільки іншого шляху порятунку військовослужбовців не було.

Про це на брифінгу в Українському кризовому медіа центрі 17 травня заявила перша заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

"Оборонці Маріуполя — це ціла низка підрозділів, своє бойове завдання вони повністю виконали. Завдяки їм було не допущено перекидання противником близько 20 тисяч особового складу на територію України. Цим самим вдалося запобігти оточення сил ЗСУ", — зазначила вона.

За словами Маляр, операція з порятунку українських військових із "Азовсталі" триватиме до їхнього повного повернення додому, наразі вони перебувають на непідконтрольній Україні території.

Коментуючи твердження російської Державної думи про те, що бійці полку "Азов" не підлягають обміну, заступниця очільника Міноборони зазначила, що такі заяви "розраховані на внутрішню пропаганду і внутрішні політичні процеси в Російській Федерації".

"З нашого боку ми можемо сказати, що переговорний процес триває, і сама операція з порятунку теж триває", — зазначила Маляр.

Вона також наголосила, що через чутливість операції з порятунку військових з "Азовсталі" українська влада не поширюватиме інформацію про її подробиці — зокрема кількість військовослужбовців, що досі перебувають на комбінаті.

Читайте також: На "Азовсталі" триває гуманітарна операція — Верещук

Що передувало

16 травня командир "Азову" Денис Прокопенко, який перебуває на "Азовсталі", повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконано. Після цієї заяви ЗМІ повідомили, що з території заводу "Азовсталь" у Маріуполі виїхало близько 10 автобусів з українськими військовими.

Своєю чергою Міноборони Росії повідомило, що із заблокованими на "Азовсталі" в Маріуполі представниками українських військових "досягнуто домовленості про вивезення поранених до лікарні до Новоазовська" — це територія самоназваної "ДНР", що за 44 кілометри від Маріуполя.

Згодом заступниця міністра оборони України Ганна Маляр підтвердила інформацію про вивезення поранених військових з "Азовсталі" до лікарні Новоазовська. За її даними, туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну. Водночас у Генеральному штабі Збройних сил України наголосили, що гарнізон "Маріуполь" виконав бойове завдання.

"Вищим військовим командуванням було віддано наказ командирам підрозділів, які перебувають на "Азовсталі", зберегти життя особового складу. Триває операція з порятунку заблокованих на території заводу захисників України", — ідеться у заяві Генштабу.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 12 травня повідомлялось, що українська влада веде перемовини про обмін військовополонених РФ на українських захисників Маріуполя. 13 травня віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що переговори з Росією щодо евакуації військових на "Азовсталі" в Маріуполі складні, а результат може не задовольнити всіх."Але наше завдання витягнути наших хлопців. Усіх. Живими", — зазначила Верещук. 14 травня повідомлялось, що Україна веде перемовини про евакуацію 60 важкопоранених та медиків з "Азовсталі. Крім бійців "Азову", там перебувають ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, бійці СБУ, поліцейські та тероборона.
  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • Українські військові в Маріуполі опинились в оточенні російських військ. Бійці "Азову", ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, бійці СБУ, поліцейські та тероборона тримають оборону на підприємстві "Азовсталь". Там є сотні поранених, інші українські військові не мають достатньої провізії для тривалих боїв. Росія відмовлялась евакуювати поранених військових, або провести процедуру екстракції.
  • Родичі військових просять Китай і Туреччину втрутитись і вплинути на президента РФ Путіна.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що, за висновками керівництва Збройних Сил України, на сьогодні не існує воєнного шляху для деблокади частково окупованого Маріуполя.
  • Спротив українських військових на "Азовсталі" зірвав оперативні плани РФ на півдні Донбасу, повідомляє Міністерство оборони Великої Британії. У Маріуполі українські військові знищили близько 6 тис. окупантів РФ і понад 100 одиниць техніки.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 83. Текстовий онлайн

“Нас робить людьми мистецтво, за нього ми й воюємо” — історії українських експолонених

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня
Вибір редакції
На початок