У Вірменії поліція розігнала протест, затримано понад 400 мітингувальників

У Вірменії поліція розігнала протест, затримано понад 400 мітингувальників

У Вірменії поліція розігнала протест, затримано понад 400 мітингувальників
apa.az

У столиці Вірменії Єревані поліція розігнала акцію протесту проти чинної влади, затримано понад 400 мітингувальників. Причиною демонстрації стала квітнева заява прем’єр-міністра Нікол Пашиняна про можливість підписання з Азербайджаном мирної угоди щодо статусу Нагірного Карабаху.

Про це повідомляє "Арменпрес".

"Через події, що відбуваються в столиці сьогодні вранці (17 травня — ред.), на короткий час перекривалися вулиці, які завдяки діям поліції відкрилися за 5-7 хвилин. Наразі у столиці немає перекритих вулиць та транспортних розв'язок", — розповіли виданню у поліції.

Як повідомляє РБК, кількість затриманих сягнула 414 людей.

За даними ЗМІ, серед затриманих — син експрезидента Вірменії Роберта Кочаряна Левон. Також затриманий син колишнього генсека Організації договору колективної безпеки Юрія Хачатурова Ігор.

При цьому один із лідерів вірменської опозиції Ішхан Сагателян заявив, що демонстранти виконали своє завдання, і об 11:30 припиняють акції непокори. Він повідомив, що о 19.00 на площі Франції у Єревані скликається мітинг.

Активісти вийшли на вулиці близько 8 години за місцевим часом, повідомляє "Кавказский узел". Вони тримали у руках прапори Вірменії та Нагірного Карабаху, скандували: "Нікол - зрадник", "Вірменія без Нікола" та співали патріотичні пісні. Також демонстранти закликали всіх, хто проїжджав повз, приєднатися до протесту.

Депутатка від парламентської опозиційної фракції "Честь маю" Ганна Мкртчян розповіла виданню, що поліція затримала кількох її колег.

"Поліцейські застосовують силу, у тому числі щодо депутатів. Правоохоронці виконують необґрунтовані накази Нікола Пашиняна, перешкоджаючи проведенню акцій та застосовуючи щодо учасників протестів грубу силу. Проте поліцейським слід би утриматися від подібних дій, тому що у завтрашній Вірменії таких правоохоронців не буде, і кожен із них нестиме відповідальність за сьогоднішні беззаконня", — сказала Мкртчян.

За її словами, зокрема, затримані колишні депутати від Республіканської партії Вірменії та "Процвітаючої Вірменії" Армен Ашотян та Наїра Зограбян.

У чому проблема

Акції протесту, організовані парламентською опозицією та іншими опозиційними групами, зокрема рухом "Опір", проводяться в Єревані, починаючи із 17 квітня. Демонстранти вимагають відставки чинного уряду. 16 травня поліція поінформувала про затримання під час протестів у Єревані 91 активіста.

Обурення опозиції у Вірменії викликала заява прем’єра Нікола Пашиняна від 13 квітня, в якій він припустив можливість "знизити планку" щодо статусу Нагірного Карабаху, пославшись на заклики міжнародної спільноти. 22 квітня прем'єр пояснив, що унеможливлює підписання будь-яких документів з Азербайджаном без громадського обговорення з жителями Нагірного Карабаху. Попри це того ж дня лідер партії "Батьківщина" Артур Ванецьян анонсував акції непокори з метою відставки Пашиняна та його уряду.

Напередодні віцеспікер парламенту від опозиційної фракції "Вірменія" Ішхан Сагателян заявив, що з 17 травня розпочнуться масові блокування вулиць Єревана та столиця "буде паралізована".

Що відомо

  • Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році.
  • 27 вересня 2020 року в Нагірному Карабаху почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у розв'язанні війни. Обидві країни заявили про вбитих і поранених та оголосили воєнний стан.
  • 10 листопада 2020-го Азербайджан та Вірменія підписали мирну угоду між двома країнами після останньої війни за Нагірний Карабах, яка тривала 44 дні. Договір підписали за посередництва Росії, 26 листопада 2021-го, президенти Азербайджану, РФ та прем'єр-міністр Вірменії. Вони домовилися завершити демаркацію та делімітацію азербайджано-вірменського кордону, розблокувати транспортні коридори та продовжити розмінування територій.
  • Вірменські громадяни сприйняли підписання цього договору як капітуляцію, через що в Єревані відбулися акції протесту з вимогою відставки прем'єр-міністра країни Нікола Пашиняна.
  • У листопаді 2021 року Пашинян і президент Азербайджану Ільхам Алієв під час переговорів у Сочі домовилися про створення комісії з демілітаризації вірмено-азербайджанського кордону та розблокування транспортних коридорів у регіоні.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 83. Текстовий онлайн

“Нас робить людьми мистецтво, за нього ми й воюємо” — історії українських експолонених

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок