Національний мультипредметний тест для вступу на бакалаврат: календар проведення

Національний мультипредметний тест для вступу на бакалаврат: календар проведення

Національний мультипредметний тест для вступу на бакалаврат: календар проведення

У 2022 році у зв'язку з російською агресією в Україні випускники шкіл, що планують вступати до закладів вищої освіти, складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ) замість ЗНО. Основна сесія відбудеться 18 липня — 10 серпня.

Про це йдеться на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Тестування проходитиме в три сесії:

  • основна: 18 липня – 10 серпня;
  • додаткова: 16–20 серпня;
  • спеціальна: 12–16 вересня.

Для того, щоб мати змогу взяти участь у НМТ, зареєстровані учасники мають обов’язково на своїй Інформаційній сторінці з 20 травня до 7 червня підтвердити своє бажання проходити тестування й обрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому планують перебувати в період проведення НМТ. Підтвердження необхідно буде повторити з 21 червня до 7 липня, оскільки ситуація може змінюватись.

Національний мультипредметний тест для вступу на бакалаврат: календар проведення
Національний мультипредметний тест для вступу на бакалаврат: календар проведення. Календар проведення мультипредметного тесту, фото: Сергій Шкарлет

"Переважна більшість учасників тестування, які з 1 лютого до 19 квітня зареєструвалися для участі в ЗНО, братиме участь в основній сесії, а ті, хто не матимуть змоги прибути до екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної. Для цього учасникові/учасниці потрібно подати заявку для участі у відповідній сесії тестування: 1–10 серпня – для участі в додатковій сесії, 1–7 вересня – для участі в спеціальній сесії", — зазначається в повідомленні.

До 12 липня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники інших сесій НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування до 12 серпня (додаткова сесія) і 10 вересня (спеціальна сесія).

Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100-200 балів буде розміщено на Інформаційних сторінках учасників тестування до 12 серпня 2022 року, додаткової сесії – до 21 серпня 2022 року, спеціальної – до 19 вересня 2022 року.

В УЦОЯО радять учасникам національного мультипредметного тесту періодично заходити на свою Інформаційну сторінку, щоб не пропустити важливих повідомлень.

"Якщо ви плануєте проходити НМТ, але вчасно не створили реєстраційну картку, ви можете це зробити з 10 до 20 червня, а потім 8–12 липня на своїй Інформаційній обов’язково підтвердити бажання проходити НМТ. Тоді ви будете запрошені для участі в додатковій сесії НМТ", — додають в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Що відомо

  • У 2022 році через війну зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься за спецпроцедурою попри попередні заяви про його повне скасування.
  • Міносвіти збільшило для випускників шкіл тривалість національного мультипредметного тесту до 120 хвилин.
  • Тест матиме 60 завдань з трьох предметів: української мови, математики та історії України. Він відбуватиметься онлайн. Відразу після його завершення учасники на екрані бачитимуть свій результат. Суспільне розповідало, які завдання готують для мультипредметного тесту і яку максимальну кількість балів можна набрати.
  • 1 квітня президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону №7132 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері освіти", який передбачає скасування державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання для вступу у виші.

Читайте також

Мультипредметний тест замість ЗНО. Міносвіти спростило вступну кампанію-2022

Що робити, якщо ви через війну втратили шкільний атестат. Пояснює МОН

Як навчаються українські школярі-біженці у ЄС ― розповідає освітянка

Вторгнення Росії в Україну, день 79. Текстовий онлайн

Ми різні – відмінності російських та українських соцмереж

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок