У зв'язку із війною РФ проти України змінився алгоритм вступної кампанії. Школярі в комп'ютерному форматі напишуть національне мультипредметне тестування (НМТ), що складатиметься з блоків з української мови, математики та історії України.
Як приклад в Українському центрі оцінювання якості освіти розповіли про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з української мови.
Блок завдань НМТ з української мови складатиметься з таких тем:
- "Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія";
- "Лексикологія. Фразеологія";
- "Будова слова. Словотвір";
- "Морфологія";
- "Синтаксис";
- "Стилістика";
- "Розвиток мовлення".
Усього в блоці НМТ з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:
- 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
- 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 "логічні пари")
В блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, як не буде й завдань з української літератури.
Щодо оцінювання, то завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО.
По 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. За виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.
"Упродовж наступних двох тижнів будуть роз'яснення про блоки з математики та історії України, а вже наприкінці квітня ви зможете ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ", — додав міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет.
Що відомо
- У 2022 році через війну зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься за спецпроцедурою попри попередні заяви про його повне скасування.
- 1 квітня президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону №7132 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері освіти", який передбачає скасування державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання для вступу у виші.
- 20 березня голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Володимир Воронов повідомив, що українські переселенці зможуть влаштувати дітей у дитячий садочок у тій громаді, до якої вони переїхали через війну.
- З 14 березня у 13 областях України відновили навчальний процес після вимушених канікул. Ще у 8 областях навчання відновлено частково, у 4 — навчання через безпекову ситуацію поки призупинено.
Читайте також
Війна Росії в Україні. День 43. Текстовий онлайн
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!