Президент підписав указ про скасування ЗНО. Як відбуватиметься вступ

Президент підписав указ про скасування ЗНО. Як відбуватиметься вступ

Президент підписав указ про скасування ЗНО. Як відбуватиметься вступ
УНІАН

Президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону №7132 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері освіти", який передбачає скасування державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання для вступу у виші. Водночас у комітеті Ради заявили, що ЗНО не буде скасоване, а відбудеться за спецпроцедурою.

Відповідна інформація оприлюднена на сайті Верховної ради.

Серед іншого законопроєкт пропонує скасувати ДПА, ЗНО та деякі види вступних іспитів. Як зазначається у пояснювальній записці до документа, він покликаний зберегти освітню сферу на тлі війни в Україні.

"Метою і завданням проєкту закону є скасування складання державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування у 2022 році. Реалізація проєкту закону необхідна для збереження студентського контингенту, національного інтелектуального потенціалу, стимулювання до навчання в Україні, навіть у такий скрутний для нашої країни та суспільства час", — йдеться у тексті записки.

Що сказали у комітеті

Голова комітету Верховної ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив, що ЗНО не буде повністю скасоване, а відбудеться за спецпроцедурою. Він зазначив, що в умовах воєнного стану неможливо фізично провести ЗНО відповідно до норм чинного закону України "Про вищу освіту"

"Ми просто дали право уряду визначати спеціальну процедуру вступу в цьому році. Нагадаю, чинна стаття 45 Закону України про вищу освіту чітко прописує, що таке ЗНО, як складається, як формується рейтинговий бал і як він застосовується. Річ у тім, що в нинішніх умовах ми ані технічно, ані з точки зору безпекових умов, не можемо фізично провести ЗНО відповідно до цих норм. Тому право визначати спеціальну процедуру ми вирішили передати уряду. Бо він оперативніше може ухвалювати рішення і змінювати ситуацію в порівнянні з Верховною Радою", – пояснив Сергій Бабак.

За його словами, ЗНО залишається, але проводитиметься в іншому вигляді: замість декількох предметів відбудеться один національний мультидисциплінарний тест, який включатиме 3 дисципліни.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • Міносвіти переводить університети на роботу в безпечні регіони України та організовує навчання у дистанційній чи змішаній формі, щоб зберегти освітній процес попри війну.
  • 24 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7132, що передбачає скасування у 2022 році ЗНО, державної підсумкової атестації та єдиного фахового вступного випробування.
  • 20 березня голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Володимир Воронов повідомив, що українські переселенці зможуть влаштувати дітей у дитячий садочок у тій громаді, до якої вони переїхали через війну.
  • З 14 березня у 13 областях України відновили навчальний процес після вимушених канікул. Ще у 8 областях навчання відновлено частково, у 4 — навчання через безпекову ситуацію поки призупинено.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 37. Онлайн

"Думали, поїдемо в Росію на навчання". Що розповіли полонені студенти з "ДНР"

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок