Суд у швейцарському кантоні Цуг 10 травня призупинив процедуру банкрутства Nord Stream2 AG — компанії-оператора російського газогону "Північний потік-2" — до 10 вересня 2022 року.
Про це повідомив торговий бюлетень Швейцарії, а також сам Nord Stream 2 AG у коментарі російському "Интерфаксу".
У компанії зазначили, що відстрочка дозволить їй розплатитися за борговими зобов'язаннями.
1 березня Reuters повідомило про початок процедури банкрутства компанії-оператора "Північного потоку-2". Наступного дня компанія це заперечила, але процедура все ж була запущена.
Про "Північний потік-2"
"Північний потік-2" — проєкт російського газопроводу, реалізований Росією спільно з енергетичними компаніями Німеччини, Австрії та Франції. Він дозволив би повністю покрити транзит газу з Росії до Європи в обхід України, яка наразі є головним транзитером російського блакитного палива.
Фінансові втрати України через запуск проєкту російського газогону "Північний потік-2" складуть до 1,2 мільярда доларів США на рік унаслідок падіння обсягів транзиту блакитного палива українською територією.
У липні 2021 року Німеччина і США уклали меморандум щодо "Північного потоку-2", відповідно до якого визнали факт будівництва трубопроводу, але пообіцяли запобігати використанню Росією своїх енергетичних проєктів як зброї та спрямують зусилля й фінанси на зміцнення енергетичної незалежності України.
У середині грудня 2021 року Німеччина відклала сертифікацію газогону "Північний потік-2" доти, коли газогін буде зареєстровано за німецьким законодавством. За день до війни РФ проти України США наклали санкції на Nord Stream 2 AG та її гендиректора.
Після вторгнення Росії до України Німеччина заявила, що "Північний потік-2" є фактично мертвим.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 77. Текстовий онлайн
"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!