1,2 мільярда доларів на рік. МВФ оцінив втрати України від запуску "Північного потоку-2"

1,2 мільярда доларів на рік. МВФ оцінив втрати України від запуску "Північного потоку-2"

1,2 мільярда доларів на рік. МВФ оцінив втрати України від запуску "Північного потоку-2"
.

Фінансові втрати України через запуск проєкту російського газогону "Північний потік-2" складуть до 1,2 мільярда доларів США на рік унаслідок падіння обсягів транзиту блакитного палива українською територією.

Відповідна оцінка міститься у матеріалах першого перегляду програми stand by для України, здійсненого Міжнародним валютним фондом.

Як зазначають експерти Фонду, протягом останніх п'яти років Україна отримувала в середньому понад 2,5 мільярда доларів на рік в обмін на надання потужностей своєї газотранспортної системи "Газпрому". При цьому вони очікують, що у 2021 році прибутки за транзит знизяться приблизно на 40% у порівнянні з показниками за попередні роки.

"Після введення в експлуатацію "Північного потоку 2" обсяг газу, що проходить через Україну, може ще більше знизитись, і доходи України від транзиту прогнозуються на рівні близько 1,2 мільярда доларів США на рік", – зазначається у повідомленні.

Експерти МВФ нагадали, що чинний контракт між "Газпромом" і "Нафтогазом" спливає у 2024 році.

Раніше Reuters повідомив, що через рішення німецького регулятора призупинити сертифікацію газопроводу "Північний потік-2" введення газогону в експлуатацію може бути відкладене до березня 2022 року.

Що відомо

  • Німеччина тимчасово призупинила процедуру сертифікації компанії-оператора російського газопроводу "Північний потік – 2" Nord Stream 2 AG через невідповідність її юридичного оформлення німецькому законодавству. Відповідне рішення 16 листопада ухвалило Федеральне агентство мереж.
  • "Нафтогаз" братиме участь у процедурі сертифікації оператора "Північного потоку-2". Про це 15 листопада повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.
  • 18 жовтня стало відомо, що першу нитку газопроводу "Північний потік-2" вже заповнено технічним газом, налагодження пуску другої нитки триває.
  • У Газпромі заявили, що станом на ранок 10 вересня будівництво газогону "Північний потік-2" повністю завершене.
  • 8 вересня Федеральне агентство з мереж Німеччини отримало всю необхідну документацію для початку сертифікації газопроводу "Північний потік-2".
  • 22 серпня під час візиту до Києва канцлерка Німеччини Ангела Меркель попередила російського президента Володимира Путіна про нові європейські санкції, якщо Кремль використовуватиме газогін "Північний потік-2" як зброю проти України.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок