Фермери, які перебувають на тимчасово окупованій території України, повідомляють про примусове вивезення збіжжя в Росію. Про це в етері телеканалу "Настоящее время" розповів міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.
"Йдеться про відвертий грабіж, який іноді навіть намагаються документально оформити, навіть скласти якісь акти. І це відбувається скрізь на окупованих територіях — особливий сплеск спостерігається протягом останніх двох тижнів", — заявив міністр.
За його словами, вивезення зерна може призвести до продовольчих проблем на тимчасово окупованих територіях. Водночас фермери можуть саботувати укази окупантів і відмовитися виконувати посівну.
Читайте також: Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України
Своєю чергою перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький заявив в етері загальнонаціонального телемарафону, що, за оцінками, окупанти вивезли в Росію кількасот тисяч тонн зернових.
"У цілому (вивезення відбулися) із запасів фермерів, які формували його насамперед для виконання посівних робіт. Також ми формували ці запаси для випікання хліба для українців які живуть на цих територіях. Там було близько 1,5 млн тонн таки зернових", — сказав він.
Війна — усі останні новини
Що відомо
- Повідомлення про вивезення російськими окупантами зерна з України з'являються не вперше. Ще 21 квітня омбудсменка Людмила Денісова повідомляла, що військові РФ спустошили елеватор у селищі Новоолексіївка на Херсонщині та вивезли все зерно до Криму.
- Всесвітня продовольча програма ООН попереджала, що через блокаду десятків портів Чорного моря світ може постати перед глобальною нестачею їжі і, як наслідок, недоїданням, масовою міграцією і політичною нестабільністю. Адже Україна є важливим експортером зерна у світі.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 66. Текстовий онлайн
Зруйнована "Мрія". Чи вигідно Україні відбудовувати знищений літак
Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні
Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!