"Голод, смерть і страждання". В ООН попередили про наслідки блокади Росією портів Чорного моря

"Голод, смерть і страждання". В ООН попередили про наслідки блокади Росією портів Чорного моря

"Голод, смерть і страждання". В ООН попередили про наслідки блокади Росією портів Чорного моря
Гуманітарна допомога Всесвітньої продовольчої програми ООН, квітень 2022 року. Фото: ООН

Всесвітня продовольча програма ООН попереджає, що через блокаду десятків портів Чорного моря світ може постати перед глобальною нестачею їжі і, як наслідок, недоїданням, масовою міграцією і політичною нестабільністю.

Про це в коментарі The New York Times заявив виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми Девід Бізлі.

Він нагадав, що до війни Україна щороку експортувала зернових культур, яких вистачало на прогодування 400 мільйонів людей у світі. Нині ж через війну з морських портів неможливо відвантажити продовольство.

Головна проблема, як зауважує Бізлі, — не нестача їжі (хоча через війну посівна кампанія розпочалася не у всіх областях України), а порушення глобальних ланцюжків її постачання: "У нас є їжа, є гроші, просто дайте нам доступ (до портів — ред.)".

За його словами, Всесвітня продовольча програма направляла письмові звернення до Росії з проханням допомогти вирішити продовольчу проблему, але там відповіді не дали.

Якщо станом на зараз, за оцінками Бізлі, у світі на межі голоду перебувають 45 мільйонів людей у 38 країнах, через неможливість доправити продовольство з України це число лише зросте — як і здатність ООН допомогти нужденним.

Він закликав лідерів держав "Великої сімки" відновити посіви на землях, які раніше використовувалися в сільському господарстві.

"У вас будуть голод, смерть і страждання. Буде дестабілізація кількох держав, буде масова міграція", — так виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми описав наслідки блокади чорноморських портів.

Читайте також: ООН просить надати доступ до українців, яким загрожує голодна смерть

Що відомо

  • Через збройну агресію Росії проти України близько половини із 3,2 мільйона українських дітей можуть зіткнутися із нестачею їжі та води. Про це заявив директор з надзвичайних програм ЮНІСЕФ Мануель Фонтейн.
  • Біженці з України, 90% з яких становлять жінки та діти, піддаються підвищеній загрозі експлуатації та торгівлі людьми, відтак світ має докласти зусиль для їхнього захисту від насильства, стверджує посол США при Організації Об’єднаних Націй Лінда Томас-Грінфілд.
  • У Львові евакуйовані люди, які житимуть в модульних містечках, зможуть отримати їжу за Всесвітньою продовольчою програмою ООН, повідомив мер Львова Андрій Садовий. Він зазначив, що домовився про таку допомогу з виконавчим директором Всесвітньої продовольчої програми Девідом Бізлі.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 53. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок