Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 9 травня вирушила до Будапешта для перемовин із прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Про це повідомив головний речник президентки ЄК Ерік Мамер.
За його словами, фон дер Ляєн і Орбан обговорять "питання, пов’язані з європейською безпекою постачання енергоресурсів".
Водночас віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина вважає, що ЄС вдасться узгодити нафтове ембарго протягом 24 годин — про це вона заявила в етері загальнонаціонального телемарафону 9 травня, передає "Інтерфакс-Україна".
Як відомо, наразі в ЄС триває обговорення шостого пакета санкцій проти Росії, який передбачає серед іншого нафтове ембарго. Однією з головних перешкод є позиція Угорщини, яка публічно і приватно виступила проти будь-яких обмежень на імпорт нафти з Росії.
Джерела Bloomberg стверджують, що позиція Будапешта не є політичною: він намагається отримати запевнення в енергобезпеці, оскільки наразі вкрай залежний від енергоносіїв із Росії.
Читайте також: "Нафтове ембарго — це постріл із Javelin по фінансовій системі РФ"
Що відомо
- На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, у якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.
- В Угорщині не раз заявляли, що заблокують будь-яку європейську пропозицію, спрямовану на обмеження імпорту енергоносіїв з Росії. Зокрема Будапешт накладе вето на ембарго на російську нафту.
- Bloomberg із посиланням на джерела стверджував, що ЄС планує надати відстрочку на нафтове ембарго для окремих країн-членів: Угорщині й Словаччині — до кінця 2024 року, а Чехії — до червня 2024-го. Так Брюссель хотів досягти компромісу для ухвалення ембарго.
- Також Bloomberg говорить, що ЄС планує пом’якшити обмеження щодо російської нафти, передбачені в шостому пакеті санкцій. Йдеться про скасування заборони на транспортування нафти з Росії третім країнам на суднах, що належать членам ЄС.
- ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 75. Текстовий онлайн
Дві війни за життя. Спогади українців, які пережили Другу світову і тепер рятуються від Росії
"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!