Президент Франції Емманюель Макрон закликав створити політичне співтовариство держав із центром у Європейському Союзі як альтернативу євроінтеграції, оскільки для вступу в ЄС країнам-кандидатам можуть знадобитися "кілька десятиліть".
Про це він заявив у виступі на Конференції про майбутнє Європи в Європейському парламенті, що відбулася 9 травня.
"Навіть якби ми дали їм (країнам, що межують із ЄС — ред.) статус кандидата на членство завтра, то, як ми всі чудово знаємо, процес приєднання (до ЄС — ред.) зайняв би кілька років, насправді, безсумнівно, кілька десятків років", — сказав Макрон.
Читайте також: "Ми готові": Зеленський закликав прийняти Україну в ЄС за скороченою процедурою
Натомість французький президент запропонував змінити установчі документи Європейського Союзу, щоб створити нову модель інтеграції. Вона, за його задумом, мала б поєднувати країни, які прагнуть вступу до ЄС і які з нього вийшли (нині це лише Велика Британія).
"Ця нова європейська організація дозолить демократичним європейським націям… знайти новий простір для політичної співпраці, безпеки, співпраці в енергетиці, транспорті, інвестиціях, інфраструктурі, мобільності населення", — вважає Макрон.
Раніше стало відомо, що Україна заповнила другу частину анкети-опитувальника Європейської комісії, яка необхідна для отримання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.
У Єврокомісії заявили, що дадуть оцінку можливому наданню Україні статусу кандидата вже в червні 2022 року.
Читайте також: Єврокомісія оцінила роботу України над опитувальником щодо членства ЄС
Що відомо
- 8 квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно передала президенту Володимиру Зеленському опитувальник, заповнення якого є необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС.
- 17 квітня заступник голови Офісу президента Ігор Жовква повідомив, що опитувальник щодо вступу до Європейського союзу заповнено повністю – тепер Україна очікує на прискорену процедуру вступу в ЄС.
- Наступного дня Офіс президента повідомив, що Володимир Зеленський передав главі представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасу заповнену анкету-опитувальник для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС.
- Згідно з опитуванням групи "Рейтинг", оприлюдненим 17 лютого, вступ до ЄС підтримують 68% українців, до НАТО — 62% громадян, що є найвищим показником за всю історію подібних спостережень із 2014 року.
- 19 квітня речник Європейської комісії Ерік Мамер повідомив, що Європейський Союз отримав відповіді України на першу частину опитувальника, необхідного для ухвалення рішення про надання їй статусу кандидата на членство.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 75. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!