Працюють під обстрілами. Діяльність бригад швидкої допомоги Миколаєва під час вторгнення РФ

Працюють під обстрілами. Діяльність бригад швидкої допомоги Миколаєва під час вторгнення РФ

Працюють під обстрілами. Діяльність бригад швидкої допомоги Миколаєва під час вторгнення РФ
Фото: Ольга Руда/ Суспільне Миколаїв

У Миколаєві три станції швидкої допомоги потрапили під обстріл, одна бригада лікарів працює в окупації, 20 відсотків машин в критичному стані. За таких умов у Миколаївському центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф намагаються зберегти звичний режим роботи.

Як працюють лікарі швидкої допомоги — далі у матеріалі кореспондентів Суспільного.

У Миколаївському центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на Миколаївській 23, працюють 11 бригад лікарів щодня. На виклик водій везе лікаря та фельдшера. У місті є шість таких станцій, три з них були під обстрілами.

"4 квітня Миколаївську дитячу лікарню, нас обстріляли. У нас постраждали машини швидкої допомоги, при чому, серед них була нова машина, яка прибула нам у допомогу. Було дуже страшно, добре, що ніхто не постраждав", — розповідає старша фельдшерка підстанції швидкої допомоги.

швидка
Сліді від обстрілів карети швидкої. Фото: Ольга Руда/Суспільне Миколаїв

Той день добре пам'ятає водій Дмитро Мироненко. Саме його машина постраждала 4 квітня. Розбиті фари вже замінили, а от скло ще нагадує про обстріл.

"Приїхали з виклику і почався артобстріл. Повірте, хочеться швидше зробити виклик і повернутись неушкодженим разом з бригадою", — каже водій машини швидкої допомоги Дмитро Мироненко.

швидка
Машини швидкої допомоги. Фото: Ольга Руда/ Суспільне Миколаїв

Дмитро Ковальщик — фельдшер, розповідає, за зміну може виїхати з бригадою до десяти разів. У мирний час, говорить Дмитро, викликів було і більше, проте зараз вони стали екстремальніші. Забирають цивільних пацієнтів, траплялося, що вивозили з поля бою і військових. Найстрашніше для чоловіка — не встигнути до пацієнта.

"Страшно, коли в тебе помирає людина в кареті швидкої медичної допомоги. Це дуже страшно, що ти вже нічого не можеш зробити. Тому що, якщо поранення, ти робиш усе можливе, проте іноді цього недостатньо, аби врятувати людину", — говорить Дмитро Ковальщик.

На виклик збирається ще одна бригада лікарів, допомога потрібна по місту. Вже після виклику лікарка Анжела Славгородська розповідає, наскільки важко їй працювати в умовах війни. Згадує найемоційніший виклик.

"Ми виїжджали в села. Не згадаю вже, як називається, десь за Баштанським кільцем. Була аритмія, тоді було чутно в далечині, що йдуть бойові дії, це був тільки початок. Ми їхали, це було вночі, приїхали, світла нема, нічого нема, підсвічували ліхтариком. Ну, от ми тільки завантажилися в машину, почали виїжджати, сказали, що на підході танки і чутно було добре, що стріляли. Ми швиденько звідти, тому що і хвора тяжка з аритмією і патологія в неї була, треба було терміново госпіталізувати", — розповідає Анжела Славгородська.

швидка
Бригада швидкої допомоги. Фото: Ольга Руда/ Суспільне Миколаїв

У Миколаївській області працює 70 бригад швидкої допомоги, в місті — 25. На 20 відсотків зменшилася кількість медичного персоналу — виїжджають. Зараз лікарі швидкої працюють, як медичні працівники другої лінії. На початку повномасштабного вторгнення Росії лікарі працювали й з військовими, розповідає директор Миколаївського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Самойлов.

"У нас є регіон окупований — це Снігурівка, там працює бригада в окупації, у важких умовах, майже без зв'язку. Вони забезпечені усім необхідним. Оскільки були декілька випадків, коли вони змогли виїхати, й ми забезпечили їх медикаментами. Є питання по паливу, але там волонтери їх забезпечують пальним", — розповідає Андрій Самойлов.

Миколаївський центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф продовжує працювати у звичному режимі, підлаштовуючись під умови воєнного стану.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок