У Миколаєві три станції швидкої допомоги потрапили під обстріл, одна бригада лікарів працює в окупації, 20 відсотків машин в критичному стані. За таких умов у Миколаївському центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф намагаються зберегти звичний режим роботи.
Як працюють лікарі швидкої допомоги — далі у матеріалі кореспондентів Суспільного.
У Миколаївському центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на Миколаївській 23, працюють 11 бригад лікарів щодня. На виклик водій везе лікаря та фельдшера. У місті є шість таких станцій, три з них були під обстрілами.
"4 квітня Миколаївську дитячу лікарню, нас обстріляли. У нас постраждали машини швидкої допомоги, при чому, серед них була нова машина, яка прибула нам у допомогу. Було дуже страшно, добре, що ніхто не постраждав", — розповідає старша фельдшерка підстанції швидкої допомоги.

Той день добре пам'ятає водій Дмитро Мироненко. Саме його машина постраждала 4 квітня. Розбиті фари вже замінили, а от скло ще нагадує про обстріл.
"Приїхали з виклику і почався артобстріл. Повірте, хочеться швидше зробити виклик і повернутись неушкодженим разом з бригадою", — каже водій машини швидкої допомоги Дмитро Мироненко.

Дмитро Ковальщик — фельдшер, розповідає, за зміну може виїхати з бригадою до десяти разів. У мирний час, говорить Дмитро, викликів було і більше, проте зараз вони стали екстремальніші. Забирають цивільних пацієнтів, траплялося, що вивозили з поля бою і військових. Найстрашніше для чоловіка — не встигнути до пацієнта.
"Страшно, коли в тебе помирає людина в кареті швидкої медичної допомоги. Це дуже страшно, що ти вже нічого не можеш зробити. Тому що, якщо поранення, ти робиш усе можливе, проте іноді цього недостатньо, аби врятувати людину", — говорить Дмитро Ковальщик.
На виклик збирається ще одна бригада лікарів, допомога потрібна по місту. Вже після виклику лікарка Анжела Славгородська розповідає, наскільки важко їй працювати в умовах війни. Згадує найемоційніший виклик.
"Ми виїжджали в села. Не згадаю вже, як називається, десь за Баштанським кільцем. Була аритмія, тоді було чутно в далечині, що йдуть бойові дії, це був тільки початок. Ми їхали, це було вночі, приїхали, світла нема, нічого нема, підсвічували ліхтариком. Ну, от ми тільки завантажилися в машину, почали виїжджати, сказали, що на підході танки і чутно було добре, що стріляли. Ми швиденько звідти, тому що і хвора тяжка з аритмією і патологія в неї була, треба було терміново госпіталізувати", — розповідає Анжела Славгородська.

У Миколаївській області працює 70 бригад швидкої допомоги, в місті — 25. На 20 відсотків зменшилася кількість медичного персоналу — виїжджають. Зараз лікарі швидкої працюють, як медичні працівники другої лінії. На початку повномасштабного вторгнення Росії лікарі працювали й з військовими, розповідає директор Миколаївського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Самойлов.
"У нас є регіон окупований — це Снігурівка, там працює бригада в окупації, у важких умовах, майже без зв'язку. Вони забезпечені усім необхідним. Оскільки були декілька випадків, коли вони змогли виїхати, й ми забезпечили їх медикаментами. Є питання по паливу, але там волонтери їх забезпечують пальним", — розповідає Андрій Самойлов.
Миколаївський центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф продовжує працювати у звичному режимі, підлаштовуючись під умови воєнного стану.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.