Лукашенко заявляє, що Білорусь слідкувала за громадянами Британії в Україні та називає вбивства в Бучі "показухою"

Лукашенко заявляє, що Білорусь слідкувала за громадянами Британії в Україні та називає вбивства в Бучі "показухою"

Лукашенко заявляє, що Білорусь слідкувала за громадянами Британії в Україні та називає вбивства в Бучі "показухою"
. Фото: АР

Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає масові вбивства жителів Бучі Київської області "показухою" і стверджує, що там були британці, які прибули зі Львова.

Про це він заявив в інтерв’ю в інтерв’ю Associated Press, слова якого наводить БелТА.

"Я хочу до вас, до Заходу насамперед, звернути такі самі слова: припиніть брехати. Ви дарма наводите приклад Бучі. Те, що відбувалося в Бучі (я не знаю, наскільки ви занурені в це), ми знаємо, хто організував цю показуху. Ми контролювали процес англійців. Там переважно були англійці, які на автомобілях прибули зі Львова, здійснювали зйомку в Бучі й потім вкидали в інформаційний простір. Для мене це не дивно, я пережив 2020 рік і знаю, як це робиться", — заявив Лукашенко.

Він стверджує, що Британія та США здатні припинити війну в Україні, але вони, мовляв, у цьому не зацікавлені.

"Якщо ви говорите про якісь звірства в Україні, адресуйте це насамперед полякам, США, Великій Британії. Якщо ви зацікавлені в тому, щоб війна в Україні припинилася, США та Велика Британія це можуть зробити протягом тижня, навіть раніше, але ви в цьому не зацікавлені", — заявив Лукашенко.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Буча була в окупації росіян 33 дні, російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.
  • 31 березня російські війська залишили Бучу. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.
  • Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.
  • Станом на 21 квітня відомо про 1126 українців, у тому числі 40 дітей, яких російські військові вбили під час перебування у Київській області.
  • Буча — не одиничний випадок жорстокого поводження з цивільними. Доповідь Human Rights Watch, складена зі свідчень очевидців, розповідає також про випадки у селі Старий Биков у Чернігівській області, Ворзелі у Київській області, Малій Рогані у Харківській області. Також генпрокурорка України Ірина Венедіктова повідомила, що станом на 4 квітня відомо, що цивільних жертв російського вторгнення на Київщині найбільше не в Бучі, а у Бородянці.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 71. Текстовий онлайн

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Зруйнована "Мрія". Чи вигідно Україні відбудовувати знищений літак

Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок