Cуд виніс заочно Царьову вирок — 12 років позбавлення волі

Cуд виніс заочно Царьову вирок — 12 років позбавлення волі

Шевченківський райсуд Києва засудив колишнього народного депутата від "Партії регіонів" та кандидата в президенти України Олега Царьова до 12 років позбавлення волі.

Про це повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова. Вирок оголосив головуючий суддя у справі Павло Слободянюк 3 травня зранку.

"Судом призначене покарання у виді дванадцяти років позбавлення волі з позбавленням першого рангу державного службовця (першої категорії) і права обіймати виборні посади, посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 3 (три) роки", — йдеться у повідомленні.

Cуд виніс заочно Царьову вирок — 12 років позбавлення волі
Донецьк, 12 червня 2014 р. Позбавлений депутатських повноважень і оголошений у розшук Царьов, з депутатом Держдуми РФ Журавльовим і "прем'єр-міністром" "ДНР" Бородаєм в Донецькій ОДА провели брифінг. Екс-народний депутат України Олег Царьов, 12 червня, 2014 року, Донецьк, фото: УНІАН

Крім того, суд звернувся до президента України з поданням щодо позбавлення Царьова державної нагороди — ордена "За заслуги" ІІІ ступеня, яким його нагороджено відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 2011 року.

Це обґрунтовано тим, що Царьов після вчинення кримінальних правопорушень продовжив антиукраїнську діяльність з початку війни Росії проти України у 2014 році.

Що відомо

Справа щодо Царьова слухається з 2016 року. Його звинувачують у тому, що у квітні-травні 2014 року, будучи народним депутатом і кандидатом на посаду президента, він узяв участь у проросійських зборах, де публічно закликав до повалення конституційного ладу, а також до зміни меж території й державного кордону України шляхом визнання самопроголошених "ДНР" і "ЛНР".

26 березня 2022 року генпрокурорка Венедіктова повідомила Царьову про підозру у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 та ч. 1 ст. 111-1 КК України: заклики до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків, а також до підтримки рішень та дій держави-агресора і її збройних формувань, до співпраці з державою-агресором і її збройними формуваннями.

Війна. Усі останні новини

24 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ проведе “військову операцію в Україні” на звернення самоназваних "Л/ДНР" — близько 5 ранку, одразу після трансляції звернення Росія почала повномасштабне вторгнення на територію України.

Війська РФ почали обстрілювати об’єкти інфраструктури по всій Україні зокрема і в Києві, а також житлові квартали.

Раніше 21 лютого Путін визнав правосуб'єктність "ЛНР" і "ДНР". Він заявив, що "Л/ДНР" визнають у межах Донецької та Луганської областей, і підтвердив, що це означає крах Мінських домовленостей.

На початок