Україна отримає доступ до терміналів зрідженого газу Польщі та Литви

Україна отримає доступ до терміналів зрідженого газу Польщі та Литви

Доповнено
Україна отримає доступ до терміналів зрідженого газу Польщі та Литви

Газопровід GIPL довжиною 508 кілометрів, що з'єднує Литву і Польщу, запрацював 1 травня. Україна зможе отримати доступ до терміналів зрідженого газу цих країн вже влітку цього року.

Про це повідомляє пресслужба оператора газотранспортної системи Литви Amber Grid.

"Це критична подія в історії розвитку енергетичної незалежності Литви та Польщі, особливо в контексті безпеки постачання газу. Відтепер, маючи можливість імпортувати та експортувати газ через GIPL-з'єднання, Литва та Польща підвищили енергетичну безпеку не лише своїх країн, а й усієї країни Балтії та фінського регіону, що особливо важливо в контексті нинішніх геополітичних умов, – зазначив генеральний директор Amber Grid Немунас Бікніус.

У компанії заявляють, що у найближчі п'ять місяців потужність транспортування газу з Литви до Польщі через Клайпедський термінал скрапленого газу досягне 217 000 м3/год. Потужність транспортування газу з Польщі до Литви становитиме 230 000 м3/год відповідно.

Будівництво з'єднання GIPL є найбільшою інвестицією в розвиток газотранспортної системи Литви з моменту відновлення незалежності. Загальна вартість проєкту становить близько 500 мільйонів євро. Близько 60% фінансування надала Європейська комісія.

Директор Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон зазначив, що Україна отримає доступ до терміналів зрідженого природного газу у Клапеді вже влітку 2022 року.

"Вже найближчими днями на СПГ термінал у Клапеді прибуде танкер з вантажем скрапленого газу LNG для Польщі. А після закінчення інтерконектору Польща-Словаччина влітку цього року до СПГ терміналів у Польщі та балтійських країнах отримує і Україна", — написав він у Facebook.

Макогон додав, що із запуском газогону GIPL, російському "Газпрому" буде значно важче шантажувати європейські країни газом.

Що відомо

  • Фінляндія, Литва, Латвія та Естонія заявили про скорочення імпорту електроенергії з Росії.
  • Фінляндія і Швеція оголосили, що планують вступати до НАТО. Це питання має вирішитись уже в червні — на саміті Альянсу в Мадриді. Кремль наголосив, що "у Росії з'явиться більше офіційно оголошених противників", якщо Фінляндія та Швеція вступлять до НАТО.
  • Країни ЄС не зголосилися платити за російський газ у рублях на вимогу Кремля.
  • Україна запропонувала ввести "іранську модель" санкцій проти російського газу. Це означає, що газ йтиме в Європу, а гроші за нього надходитимуть не напряму в Росію, а на спеціальні депозитні рахунки в європейських банках.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 67. Текстовий онлайн

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Чому НАТО не закриває небо та як Україна протистоїть російській авіації та ракетам

Зруйнована "Мрія". Чи вигідно Україні відбудовувати знищений літак

Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок