На Венеційській бієнале 97-річна біженка прочитала вірш від імені загиблого українського солдата

На Венеційській бієнале 97-річна біженка прочитала вірш від імені загиблого українського солдата

На Венеційській бієнале 97-річна біженка прочитала вірш від імені загиблого українського солдата
Фото: МКІП

У межах виставки "Це Україна: Захищаючи свободу", відкриття якої відбулось на 59-й Венеційській бієнале, виступила 97-річна Анастасія Гулій. Про це повідомляє ZN.UA.

На Венеціанській Бієнале 97-річна біженка прочитала вірш від імені загиблого українського солдата
97-річна Анастасія Гулій була змушена рятуватися від агресії Росії. Фото: фонд Віктора Пінчука

Жінка пережила Голокост, а тепер була змушена покинути Україну та переїхати до Німеччини через те, що в XXI столітті о 4-й ранку вже Росія напала на її країну. Вона зачитала вірш-звернення від імені загиблого захисника України до своєї матері.

Мамо, мамо, я убитий! – в Ірпені,

У бою під обстрілом ворожим.

І тому прости мені, прости,

Що уже приїхати не зможу.

Я б тобі картоплю посадив,

І малинку у саду хорошу,

Хату би з тобою нарядив

На Великдень. Але вже не зможу.

Жаль, додому привести не встиг

Дівчину свою на тебе схожу,

Щоб онуків мала ти малих.

Ти пробач, пробач, але уже не зможу.

Тут в могилі братській всі свої,

Я лежу скраєчку, на сторожі.

Якщо вийде, мамо, то приїдь,

Бо до тебе я уже не зможу…

Автор вірша — український поет, заслужений журналіст України Василь Головецький.

Проєкт "Це Україна: Захищаючи свободу" проводиться в партнерстві з Офісом Президента України й Міністерством культури та інформаційної політики України, входить до офіційної супутньої програми La Biennale di Veneziа та відбудеться замість виставки The Future Generation Art Prize.

На виставці, яка триватиме до 7 серпня, будуть представлені роботи українських і міжнародних художників "у контексті національної історії та культури". Серед них: Нікіта Кадан, Стефан Медицький, Борис Михайлов, JR, Марина Абрамович, Євгенія Білорусець, Демієн Герст, Олафур Еліассон, Такасі Муракамі, Марія Приймаченко, Леся Хоменко та Тетяна Яблонська.

"Виставка підтверджує культурну стійкість України, яка завжди, навіть у найважчі часи, виражалася в здатності критично мислити й творити. Відмовляючись від прямих розповідей про війну, художники водночас глибоко аналізують їхнє значення, походження та вплив. Виставка "Це Україна: Захищаючи свободу" розповідає про силу, творення та дружбу. Але насамперед вона присвячена нашим колективним свободам — свободі вибирати, свободі говорити та свободі існувати", — зазначають організатори події.

На Венеціанській Бієнале 97-річна біженка прочитала вірш від імені загиблого українського солдата
Володимир Зеленський звернувся до присутніх на Венеційському бієнале. Фото: iz.com.ua

До присутніх на презентації також звернувся і Президент України Володимир Зеленський.

"Упевнений, виставка дозволить людям відчути, що означає для України захищати свободу. Дякуємо за увагу до наших художників".

До аудиторії також звернулися мер Венеції Луїджі Бруньяро, президент Венеціанської бієнале Роберто Чікутто. А посол України в Італії Ярослав Мельник зачитав лист від першої леді України Олени Зеленської. Тіна Кароль заспівала Гімн України, а виступ Святослава Вакарчука, який він записав спеціально для події разом з акустичним квартетом у зруйнованій російськими військами концертній залі в Харкові, транслювали на великому екрані.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯ