Оприлюднили список митців, роботи яких покажуть на Венеційській бієнале 2022 року

Оприлюднили список митців, роботи яких покажуть на Венеційській бієнале 2022 року

Оприлюднили список митців, роботи яких покажуть на Венеційській бієнале 2022 року
labiennale.org

Організатори Венеціанської бієнале назвали 213 митців з 58 країн, роботи яких будуть представлені на виставці 2022 року. З них — 180 експонуватимуться на Венеціанській бієнале вперше.

Про це повідомляє ArtNews.

Роботи митців візьмуть участь у головній виставці бієнале, кураторкою якої цьогоріч є директорка High Line Art у Нью-Йорку Сесілія Алемані. На виставці під назвою "Молоко мрій" буде представлено понад 1 тисяча робіт.

На Венеціанській бієнале покажуть роботи як добре відомих в США та Європі художників, зокрема Барбари Крюгер, Сесілії Вікунья та Паули Регу, так і молодих чи не дуже відомих митців.

Алемані назвала цьогорічну бієнале "трансісторичною виставкою, яка створює діалог між сьогоденням і минулим". За її словами, виставка 2022 року включатиме "капсули часу", щоб висвітлити творчість художників початку ХХ століття. На бієналє будуть представлені експонати, надані колекціонерами та установами. Вона додала, що на виставці також покажуть ​​роботи багатьох художниць та митців без визначеної статі.

У переліку митців Венеційської бієналє 2022 року є художниця Соня Делоне, яка народилася в Одесі (1885-1979), режисерка Майя Дерен, народжена у Києві (1917-1961) та скульпторка Луїза Невельсон, яка народилася у Переєславі Київської області (1899-1988).

З повним списком митців, роботи яких візьмуть участь у цьогорічній бієналє можна ознайомитись за посиланням.

Довідка. Венеційська бієнале (La Biennale di Venezia) — одна з провідних виставок сучасного мистецтва, яка відбувається раз на два роки. У рамках бієнале проводяться також Венеційський кінофестиваль та Венеційський фестиваль архітектури. Україна бере участь у бієнале з 2001 року.

Що відомо

  • У вересні 2021 року повідомили, що український павільйон на 59-ій Венеційській бієнале називатиметься "Фонтан виснаження. Висока вода". Його створять художник Павло Маков та куратори Лізавета Герман, Марія Ланько і Борис Філоненко, які виграли конкурс Міністерства культури та інформаційної політики.
  • У червні 2021 року президент Венеційської бієнале Роберто Чікутто та художня директорка Сесілія Алемані оголосили, що наступна виставка матиме назву "Молоко снів", яку взято з дитячої книги художниці-сюрреалістки Леонори Керрінгтон (1917-2011). Захід має пройти з 23 квітня по 27 листопада 2022 року.
  • У центрі уваги 59-ої Венеційської бієнале будуть три теми: зображення тіл та їх метаморфози, відносини людей і технологій, зв'язок між тілами та Землею.
  • У січні 2022 року у Києві презентували проєкт "Фонтан Виснаження. Висока вода" для українського павільйону на 59-ій Венеційській бієнале сучасного мистецтва.

Читайте також:

"Фонтан виснаження. Висока вода": яким буде український проєкт на Венеційській бієнале

"Золотого лева" Венеційської архітектурної бієнале отримав павільйон ОАЕ

На початок