У Бучі закінчується ексгумація тіл вбитих під час окупації РФ мирних жителів — мер

У Бучі закінчується ексгумація тіл вбитих під час окупації РФ мирних жителів — мер

У Бучі закінчується ексгумація тіл вбитих під час окупації РФ мирних жителів — мер
Буча, Київська область, де триває пошук та ексгумація тіл мирних мешканців, вбитих солдатами РФ. 9 квітня, 2022 року. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

У Бучі Київської області завершують ексгумацію тіл загиблих містян під час російської окупації – надалі комунальники будуть ідентифікувати кожне тіло.

Про це повідомив міський голова Бучі.

"У нас у Бучі закінчується важливий і складний процес – збір та ексгумація тіл загиблих і померлих на території Бучанської громади. Тепер головне завдання, яке поставив перед комунальниками, – ідентифікувати кожного", – повідомив Анатолій Федорук.

Читайте також: "Завдання, щоб до поминальних днів усі тіла знайшли спокій" — інтерв’ю з мером Бучі

Станом на 23 квітня, у Бучі знайшли 412 тіл загиблих мешканців, але ця цифра ще може бути не точною. За словами Федорука, щонайменше "кожен третій загиблий в Київській області – з Бучі".

"Ми все ще рахуємо поранених. В окрему справу виділена братська могила коло Церкви Андрія Первозванного по вулиці Богдана Хмельницького, 7-б, де загалом дістали 117 тіл, зокрема 30 жінок та 2 дитини", – зазначив Федорук.

У братській могилі знаходилися вбиті, застрелені і закатовані, були також обгорілі тіла цивільних громадян і померлі пацієнти лікарні, яких не змогли поховати після 24 лютого, бо "росіяни не пускали ритуальну службу на цвинтар".

"Це наша спільна біда. І це наше завдання – зробити так, щоб кожен невинно убієний був ідентифікований і похований належним чином", – додав мер.

Війна. Усі останні новини

Буча була в окупації росіян 33 дні, російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.

31 березня російські війська залишили Бучу. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.

Станом на 21 квітня відомо про 1126 українців, у тому числі 40 дітей, яких російські військові вбили під час перебування у Київській області.

Буча — не одиничний випадок жорстокого поводження з цивільними. Доповідь Human Rights Watch, складена зі свідчень очевидців, розповідає також про випадки у селі Старий Биков у Чернігівській області, Ворзелі у Київській області, Малій Рогані у Харківській області. Також генпрокурорка України Ірина Венедіктова повідомила, що станом на 4 квітня відомо, що цивільних жертв російського вторгнення на Київщині найбільше не в Бучі, а у Бородянці.

Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей.

Читайте також

"А білі пов'язки треба ще вдягати?" — Ірпінь та Буча після російських окупантів. Фоторепортаж

Що лишила після себе російська армія на Київщині. Фоторепортаж

33 дні окупації Бучі: що відбувається у місті після звільнення

"Я встиг озирнутись, діти лежали вбитими" — історія чоловіка, чию сім'ю розстріляли в Бучі

Син загинув на війні, дім розбомбили: історія родини з Андріївки

"Я вдома" — історії мешканців Ірпеня, які повертаються в місто

Розстріляні коні у Бучі. Як шукали та рятували тварин під час та після російської окупації

На початок