До посольства РФ в Ефіопії щодня приходять сотні чоловіків. Начебто хочуть поїхати воювати в Україну

До посольства РФ в Ефіопії щодня приходять сотні чоловіків. Начебто хочуть поїхати воювати в Україну

До посольства РФ в Ефіопії щодня приходять сотні чоловіків. Начебто хочуть поїхати воювати в Україну
Черга біля посольства Росії в Ефіопії, Аддис-Абеба, 21 квітня 2022 року. Фото: Reuters / скриншот з відео

Протягом останніх днів біля посольства Росії в Ефіопії щоранку з’являються черги в кілька сотень чоловік, які реєструються в охоронців дипустанови. Ймовірно, вони записуються для участі у війні проти України.

Про це повідомляють Reuters, The Times і Addis Standart.

Черги біля російського посольства з’явилися нібито після публікації оголошення про те, що чоловіки, які приєднаються до російських окупантів в Україні, отримають 2000 доларів винагороди.

Reuters зауважує, що ефіопці, які прибувають до дипустанови, надавали охоронцям свої імена й вказувати досвід військової служби.

Крім того, The Times із посиланням на дані західної розвідки стверджує, що незадовго до початку вторгнення в Україну міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров зустрічався з президентом сусідньої для Ефіопії Еритреї Ісаясом Афеверкі.

Видання припускає, що можливість залучення еритрейських військових до війни в Україні могла бути однією з тем розмови Лаврова й Афеверкі. Крім того, Ефіопія та Еритрея півтора року спільно вели воєнні дії в ефіопському бунтівному регіоні Тиграй.

Зазначимо, що Еритрея стала однією з п’яти країн (крім Білорусі, Північної Кореї, Сирії та власне РФ), яка проголосувала проти резолюції Генеральної Асамблеї ООН із засудженням вторгнення Росії в Україну. А Ефіопія своєю чергою виступила проти призупинення членства Росії в Раді ООН з прав людини.

Посольство РФ в Ефіопії ще 19 квітня опублікувало заяву, в якій заперечило причетність до вербування найманців для війни в Україні. А "візити" жителів країни назвало "черговим виявом незламних уз братерньої дружби і взаємної підтримки між двома народами".

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Про участь у війні РФ проти Україні найманців із Близького Сходу стало відомо в березні 2022 року. Москва стверджувала, що на боці російської сторони готові воювати 16 тисяч найманців. Українська розвідка говорила про близько тисячу найманців Сирії та "Хезболли""Хезболла" є шиїтською мусульманською політичною партією та бойовою групою, що базується в Лівані. Підтримуючи тісний політичний та військовий союз з Іраном та Сирією, "Хезболла" рухається протистоянням Ізраїлю та опором західному впливу на Близькому Сході. Узявши на себе відповідальність за кілька глобальних терористичних актів, група визначена терористичною організацією США та іншими країнами..
  • У розслідуванні ВВС стверджувалося, що сирійські найманці готові їхати воювати в Україну на стороні Росії, тому що у них немає грошей на життя. Один із таких найманців розповів, що особисто знає щонайменше 200 сирійців, які подали заявки на участь у бойових діях. При цьому 80% із них зробили це буквально заради шматка хліба.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 57. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок