Підбитий російський крейсер "Москва" збудували на миколаївському заводі. Історія корабля

Підбитий російський крейсер "Москва" збудували на миколаївському заводі. Історія корабля

Підбитий російський крейсер "Москва" збудували на миколаївському заводі. Історія корабля
Фото: rt.com

Ударний ракетний крейсер "Москва", головний корабель проєкту 1164 Ракетні крейсери проєкту 1164 (шифр «Атлант») — серія радянських ракетних крейсерів."Атлант", побудований на заводі імені 61 комунара (тепер – ДП "Миколаївський суднобудівний завод"). У 2022 році в складі Чорноморського флоту РФ крейсер брав участь у вторгненні Росії в Україні.

Кореспонденти Суспільного зібрали історію щодо функціонування крейсера.

Флагман спущений на воду 1979 року з іменем "Слава". З 1983 року служив у Чорноморському флоті СРСР.

З 1991 по 1999 рік стояв на ремонті в "Миколаївському суднобудівному заводі". За цей період став бойовою одиницею Чорноморського флоту Російської Федерації та отримав назву "Москва".

Крейсер має довжину 186,4 метра, 20,8 метра завширшки, осадку - 8,4 метра, повна водотоннажність — 11,5 тисяч тонн. Швидкість — до 32 вузлів (59 км/год), автономність - 8 тисяч миль (14 816 км). Екіпаж — 510 людей.

Підбитий російський крейсер "Москва" збудували на миколаївському заводі. Історія створення
1999 рік, крейсер в акваторії Миколаївського суднобудівного заводу. Скрін: фільм "Останній парад"

Основне озброєння: 16 протикорабельних крилатих ракет "Вулкан" — дальність до 1000 км, зенітні ракетні комплекси С-300Ф.

Корабель брав участь у війні РФ проти Грузії 2008 року, у російському військовому вторгненні у Сирію – 2015-2016 роки.

3 вересня 2020 року на сайті російської державної телекомпанії "Russia Today" повідомлялось, що після чергового ремонту, розпочатого 2018 році на 13 Суднобудівному заводу у Севастополі, крейсер повертається на службу.

"Москва" – найпотужніший корабель Чорноморського флоту і тому за правом зберігає статус його флагману. На крейсері сучасні ракетні системи та засоби контролю обстановки", – зазначив в інтерв'ю "Russia Today" екскомандувач Чорноморського флоту адмірал Ігор Касатонов.

Підбитий російський крейсер "Москва" збудували на миколаївському заводі. Історія створення
Російський крейсер "Москва" під час навчань в Чорному морі. Запуск протикорабельної ракети. Скрін з Ютубу

24 лютого 2022 року корабель брав участь в атаці на український острів Зміїний. Разом з іншими кораблями ЧФ РФ здійснював блокаду українських портів.

13 квітня 2022 року крейсер "Москва" був уражений двома крилатими ракетами "Нептун". Після влучання українських ракет на флагмані Чорноморського флоту Росії – крейсері "Москва" сталася пожежа. Після чого він почав тонути.

Що відомо

  • За даними французького порталу новин військово-морської оборони Navalnews, на російському крейсері "Москва" можуть розміщувати до 16 надзвукових протикорабельних ракет типу P-1000 Vulkan.
  • У ОК "Південь" 14 квітня повідомили про те, що після влучання українських ракет на флагмані Чорноморського флоту Росії – крейсері "Москва" сталася пожежа. Після чого він почав тонути. Крейсер був уражений ракетами "Нептун" в Чорноморській операційній зоні та отримав суттєві пошкодження.
  • Вартість підбитого крейсера "Москва" – $750 млн. Це найдорожча російська техніка, яку знищили ЗСУ, повідомили у Forbes.
  • Прессекретар Пентагону Джон Кірбі заявив, що крейсер "Москва" на плаву та рухається на схід, ймовірно до Севастополя. У США також не можуть підтвердити чи спростувати інформацію стосовно ракетного удару по кораблю.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок