"Буча сталася не за один день" — Кулеба закликав світ дослідити, що призвело до звірств РФ у Бучі

"Буча сталася не за один день" — Кулеба закликав світ дослідити, що призвело до звірств РФ у Бучі

"Буча сталася не за один день" — Кулеба закликав світ дослідити, що призвело до звірств РФ у Бучі
Буча, поблизу братської могили із мирними жителями, які загинули під час російської окупації, 8 квітня 2022 року. Фото: Wolfgang Schwan/Anadolu Agency через Getty Images.

Звірствам російських окупантів у Бучі передували роки російської пропаганди, яка розпалювала ненависть до українців. Про це написав у Twitter міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Кулеба закликав науковців з усього світу дослідити, що призвело до вбивств окупантами мирного населення у Бучі.

“Буча сталася не за один день. Протягом багатьох років російські політичні еліти та пропаганда розпалювали ненависть, дегуманізували українців, плекали російську перевагу та закладали підґрунтя для цих звірств. Я закликаю науковців з усього світу досліджувати, що призвело до Бучі”, — написав Кулеба.

Що відомо

  • Ексгумація у Бучі: 9 квітня біля братської могили патріарх Філарет відправив панахиду за загиблими.
  • 8 квітня у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.
  • Німецька розвідслужба представила у парламенті країни шифровку перехоплених розмов російських військових, які підтверджують вчинені Росією вбивства місцевих у Бучі.
  • Україна вимагає від світової спільноти розслідувати злочини Росії зокрема у Київській області. Станом на вечір 2 квітня у Бучі виявили приблизно 280 загиблих місцевих жителів, похованих у братських могилах. Місто майже місяць було окуповане військами РФ. 4 квітня міська влада Бучі повідомила, що у місті може бути набагато більше замордованих росіянами українців. Правоохоронці виявили катівню росіян в підвалі одного з дитячих санаторіїв Бучі. Міноборони опублікувало імена військових РФ, які вчинили злочини у місті.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 46

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

На початок